Intel

Niedrogi tablet z najnowszym układem Intela w sprzedaży - oto KIANO SlimTab 7 3GR

Konrad Kozłowski
Niedrogi tablet z najnowszym układem Intela w sprzedaży - oto KIANO SlimTab 7 3GR
29

Niedrogie tablety cieszą się sporą popularnością, o czym przekonywałem się na każdym kroku obserwując urządzenia w rękach Polaków w przeróżnych sytuacjach. Kilkukrotnie zapytałem nawet, który z czynników był najważniejszy w czasie podejmowania decyzji o zakupie i chyba nikogo nie zaskoczę, gdy napis...

Niedrogie tablety cieszą się sporą popularnością, o czym przekonywałem się na każdym kroku obserwując urządzenia w rękach Polaków w przeróżnych sytuacjach. Kilkukrotnie zapytałem nawet, który z czynników był najważniejszy w czasie podejmowania decyzji o zakupie i chyba nikogo nie zaskoczę, gdy napiszę że słowo "cena" padało bardzo często. Ale wszystko idzie w dobrym kierunku, bo za coraz mniejsze pieniądze można kupić coraz lepszy sprzęt.

Jedną z takich propozycji jest tablet KIANO SlimTab 7 3GR oparty o jeden z trzech najnowszych układów Intela. Tablet od dziś jest dostępny w sprzedaży w naszym kraju w cenie 299 złotych. Co otrzymujemy za niecałe trzysta złotych? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na czterordzeniowy i 64-bitowy procesor Intel Atom o taktowaniu 1,2 GHz. Do tego użytkownik dysponować będzie 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej. Ta pierwsza z wartości może budzić pewne obawy, ale pamiętajmy w jakiej cenie oferowany jest tablet.

Jednak pomimo niskiego progu cenowego tablet KIANO SlimTab 7 3GR ma do zaoferowania dwie kamery - 0,3 megapikseli z przodu oraz 2 megapiksele z tyłu, 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 na 600 pikseli, radio FM, moduł 3G, Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 b/g/n oraz czytnik kart pamięci microSD do 32 gigabajtów. Dzięki układowi Intela obsługiwana jest również technologia Miracast umożliwiająca bezprzewodowe przekazywanie obrazu z tabletu na telewizor. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 5.1 Lollipop.

O "sile" tabletu świadczy więc układ Intel Atom x3 SoFIA, którego możliwości mogą być jeszcze większe. Obsługiwane są 64-btiowe procesory 4- i 2-rdzeniowe, moduły łączności 3G oraz LTE oraz ISP pozwalający na obecność w urządzeniu dwóch kamer - przedniej do 5, drugiej do 13 megapikseli. Intel przygotował więc świetną platformę dla niedrogich urządzeń redukując rozmiar i koszty wielu komponentów. Producenci sprzętu mogą więc sięgnąć po gotowy układ zamiast pojedycznych podzespołów, co z pewnością obniży cenę, masę i rozmiar smartfona, phabletu czy tabletu. Dla mało wymagających użytkowników takie rozwiązania to świetna wiadomość.

Jak widzicie na powyższej grafice układy Intel® Atom™ x3 SoFIA przygotowano w trzech wersjach: Intel® Atom™ x3-C3130 (3G), Intel® Atom™ x3-C3230RK (3G) oraz Intel® Atom™ x3-C3440 (LTE). Dwa pierwsze z nich zostały stworzone z myślą o urządzeniach z systemem Android, zaś ostatni będzie napędzał urządzenia z najnowszym Windows 10. Intel ma nadzieje, że ukłądy SoFIA przyczynią się do wzrostu popularności urządzeń producentów lokalnych, a jako pierwszy na terenie Europy swoje produkty przedstawia właśnie KIANO.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu