Intel

6. generacja procesorów Intela zaprezentowana – w sam raz dla graczy

Konrad Kozłowski
6. generacja procesorów Intela zaprezentowana – w sam raz dla graczy
20

Mimo, że Intel nie ma tak naprawdę w tej chwili godnego sobie rywala, to tempo z jakim rozwija swoje produkty i je prezentuje jest wręcz porażające. Nie dalej niż dwa miesiące temu poznaliśmy 5. generację procesorów Core, a wczoraj zaprezentowano już szóstą. Co nowego? Sympatycy podkręcania powinni...

Mimo, że Intel nie ma tak naprawdę w tej chwili godnego sobie rywala, to tempo z jakim rozwija swoje produkty i je prezentuje jest wręcz porażające. Nie dalej niż dwa miesiące temu poznaliśmy 5. generację procesorów Core, a wczoraj zaprezentowano już szóstą. Co nowego? Sympatycy podkręcania powinni być zadowoleni.

Ale czekać ich będą także nowe dodatki, bowiem najnowsze procesory Skylake od Intela wymagają do działania płyty głównej z chipsetem Z170 i podstawką LGA 1151 oraz nowy rodzaj pamięci RAM DDR4, która to jest dziś wyceniana o około 30% więcej od poprzedniczki. Takie zaprezentowały już firmy Asrock, Asus, EVGA, Gigabyte i MSI , więc jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem, to oczywiście będzie w czym wybierać. Najprawdopodobniej obsługa pamięci DDR3 w ogóle nie wchodzi w rachubę.

A więc najnowsze dwa nowe procesory to Intel® Core™ i7-6700K oraz Intel® Core™ i5-6600K, zaś kolejne modele zostaną pokazane przed końcem roku. Sprzedawane już niedługo będą także gotowe zestawy oparte o nowe układy Intela od takich producentów jak Alienware, Acer, ALTERNATE, Asus, HP, SCAN czy Tones. Dzięki temu wszystkiemu przed graczami pojawią się nowe możliwości jak na przykład brak ograniczenia wydajności dysków SSD oraz karty graficznej ze strony chipsetu.

Pokazane procesory są z najwyższej półki i przeznaczone są do overclockingu, ale ich cena jest niższa od tej, która znajduje się na opakowaniach z ich odpowiednikami 5. generacji. Ale zyskujemy od 5% przy porównaniu do 5. generacji i 10-15% na tle 4. generacji procesorów. Wyższe wyniki są osiągalne, ale dopiero przy odpowiednim chłodzeniu - wtedy można pomyśleć nawet o taktowaniu w okolicach 4,9-5 GHz. Kolejną dobrą wiadomością jest fakt zapowiedzi związanych z mobilną wersją procesorów 6. generacji dla graczy. Takowe również poznamy przed końcem 2015 roku i będą to pierwsze w historii procesory “K” dla komputerów przenośnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu