Facebook

Nie wiem kto dzwoni, ale zaraz się dowiem. Nowa aplikacja Hello od Facebooka

Konrad Kozłowski
Nie wiem kto dzwoni, ale zaraz się dowiem. Nowa aplikacja Hello od Facebooka
24

Rozlega się dzwonek telefonu. Zaledwie przez chwilę na ekranie prezentowany jest numer dzwoniącego. Chwilę później pojawiają się takie informacje jak imię, nazwisko i miejsce zatrudnienia oraz zdjęcie profilowe. Magia? W żadnym wypadku. To Facebook, siegający po gromadzoną latami bazę danych użytkow...

Rozlega się dzwonek telefonu. Zaledwie przez chwilę na ekranie prezentowany jest numer dzwoniącego. Chwilę później pojawiają się takie informacje jak imię, nazwisko i miejsce zatrudnienia oraz zdjęcie profilowe. Magia? W żadnym wypadku. To Facebook, siegający po gromadzoną latami bazę danych użytkowników.

Ostudzając swój i Wasz ewentualny entuzjazm na samym początku zaznaczę, że nowa aplikacja Facebooka jest dotępna jedynie dla użytkowników z USA, Brazylii i Nigerii, a ze względów technicznych - jedynie dla "Androidowców". A szkoda, bo zapowiada się naprawdę dobrze. Facebook odrobił pracę domową po klapie z launcherem Home i nie chce na nowo wynajdować rozmów telefonicznych, ani tego w jaki sposób nawiązujemy je za pomocą smartfonów. Pragnie je uczynić nieco lepszymi w oparciu o przeogromną bazę informacji, którą dysponuje.

Sprawa jest bardzo prosta - po zainstalowaniu aplikacji musimy udzielić jej dostępu do naszych kontaktów oraz połączeń telefonicznych. Dzięki temu książka adresowa będzie uzupełniana o dane zaciągnięte z serwisu społecznościowego. Chodzi tu o takie dane jak adres, miejsce zamieszkania, miejsce zatrudnienia i tak dalej. Wszystko to działa także tak jakby w drugą stronę - jeżeli na liście moich kontaktów nie widnieje dzwoniący do mnie numer, aplikacja również posłuży się bazą danych, by wyświetlić mi informacje z nim związane.

Cała idea opiera się i rozbija jednocześnie o ustawienia prywatności. Jeżeli podane na Facebooku informacje są publiczne lub widoczne dla znajomych naszych znajomych, to istnieje spora szansa, że błyskawicznie poznamy tożsamość dzwoniącego. Na zrzutach ekranu dopatrzyliśmy się także bardzo ciekawej funkcji informującej nas o tym, ilu użytkowników zablokowało konkretny numer, co może pozwolić na zdecydować o tym, czy powinniśmy odebrać, czy zrobić to samo co pozostali. Hello wspomoże nas także przy wyszukiwaniu numerów telefonów do lokali, które posiadają profile na Facebooku, a także poinformuje o fakcie posiadania zainstalowanego Messengera u drugiej osoby, więc opcjonalne będzie wykonanie połączenia VoIP za jego pomocą.

By móc zainstalować aplikację skorzystajcie z APK Mirror.

Hello w Google Play oraz APK Mirror.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookhello