Facebook

Kolejna bezsensowna funkcja Facebooka. Nauka wymowy imion i nazwisk

Paweł Winiarski
Kolejna bezsensowna funkcja Facebooka. Nauka wymowy imion i nazwisk
33

Nie tak dawno wytykałem Facebookowi kiepskie pomysły. Fajnie, że serwis się rozwija i próbuje nowych rzeczy, ale upiększanie Messengera bezsensownymi najklejkami robionymi z selfie jest zwyczajnie słabe. Firma testuje właśnie nowy pomysł, niestety jeszcze gorszy. Facebook będzie uczył wymawiać imion...

Nie tak dawno wytykałem Facebookowi kiepskie pomysły. Fajnie, że serwis się rozwija i próbuje nowych rzeczy, ale upiększanie Messengera bezsensownymi najklejkami robionymi z selfie jest zwyczajnie słabe. Firma testuje właśnie nowy pomysł, niestety jeszcze gorszy. Facebook będzie uczył wymawiać imiona i nazwiska znajomych. Serio?

Niewielka liczba użytkowników serwisu otrzymała powiadomienie z pytaniem, jak prawidłowo wymawiać ich imię i nazwisko. Po kliknięciu na podpowiedź na ekranie pojawia się lista propozycji, a obok nich przycisk z nagraniem audio.

Jeśli żadna z propozycji Facebooka nie jest prawidłowa, użytkownik może zapisać odpowiednią wymowę. Możecie też spróbować znaleźć wspomniane pytanie w zakładce z informacjami o profilu, choć z tego co donosi sieć, w testach bierze udział jedynie garstka osób.

Kompletnie nie wiem do czego Facebook miałby użyć zebranych w ten sposób informacji. Rozumiem, że będzie je w jakiś sposób magazynował - może chodzi na przykład o wprowadzenie możliwości wyszukiwania użytkowników za pomocą głosu? A może Zuckerberg pozazdrościł Applowi i Microsoftowi Cortany i Siri, planując zaimplementować do swojego serwisu głosowego doradcę? A może to jakieś testy związane z Oculusem?

Najzabawniejsze są jednak reakcje osób, którzy zostali wybrani do testów. W sumie też byłbym zaskoczony gdyby na moim profilu pojawiła się taka opcja.

Jestem zmieszany - dlaczego Facebook myśli, że potrzebuję informować ludzi o tym, jak wymawiać moje imię?

A Wy co sądzicie?

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu