Microsoft

Nie tylko Lumie! Jesienią nowy Surface, opaska Band oraz prawdopodobnie Xbox

Konrad Kozłowski
Nie tylko Lumie! Jesienią nowy Surface, opaska Band oraz prawdopodobnie Xbox
11

Microsoft nie zapowiedział jeszcze tego wydarzenia oficjalnie i najprawdopodobniej nie zrobi tego w najlbliższym czasie, ale my już znamy pierwsze szczegóły tego co nas czeka. Okazuje się, że podczas konferencji nie ujrzymy jedynie opisywanych wcześniej przeze mnie smartfonów Lumia, ale również nową...

Microsoft nie zapowiedział jeszcze tego wydarzenia oficjalnie i najprawdopodobniej nie zrobi tego w najlbliższym czasie, ale my już znamy pierwsze szczegóły tego co nas czeka. Okazuje się, że podczas konferencji nie ujrzymy jedynie opisywanych wcześniej przeze mnie smartfonów Lumia, ale również nową generację tabletu Surface i opaski Band.

Zacznijmy od nieco mniej prawdopodobnej premiery, czyli nowej wersji Xbox One. Brak przecieków dotyczących konsoli miałby sugerować późniejszą prezentację odświeżonej edycji Xboksa, lecz autor doniesień związanych z pozostałymi urządzeniami twierdzi, że również Xbox będzie bohaterem zbliżającego się wydarzenia. Niektórzy oczekiwali premiery "Xbox One Slim" już nieco wcześniej, ale Microsoft najwyraźniej skupiony był na poprawkach i nowościach po stronie oprogramowania. Oprócz samego "odchudzenia" konsoli, możliwe że Microsoft przygotuje coś jeszcze, ale musimy cierpliwie czekać.

Po ciekawym pomyśle na Surface Pro 3 naturalnym krokiem dla Microsoftu wydaje się być premiera kolejnej edycji "tabletu, który jest w stanie zastąpić laptopa." Surface Pro 4 nie doczeka się znaczącej przemiany, a najważniejsze elementy jak mechanizm ładowania czy ogólna budowa urządzenia mają pozostać niezmienione. Oczekiwane są jednak takie poprawy jak uczynienie tabletu lżejszym i smuklejszym przy zwiększeniu rozmiaru i rozdzielczości ekranu. Entuzjaści nowych technologii Intel RealSense i Windows Hello będą nieco rozczarowani, gdyż nic nie wskazuje na to, by nowy Surface miał oferować takie funkcje. Skaner odcisku palca jest jednak bardziej prawdopodobny.

Podczas wydarzenia możemy również poznać inne urządzenia Surface - wg. niektórych źródeł "Surface Mini" został porzucony zaledwie tygodnie przed premierą Surface Pro 3, dlatego szanse na jego powrót istnieją (szczerze na to liczę!) Niewiele wiadomo natomiast na temat nowej Microsoft Band. Opaska nie pojawiła się na większej liczbie rynków, więc tym razem liczymy, że będzie inaczej. Najczęściej zarzucano jej masywną budowę i wagę, dlatego spodziewać się można, że Microsoft wziął sobie do serca te opinie i przedstawi produkt wygodniejszy w codziennym użytku. Według The Verge Microsoft nie przedstawi żadnego z nowych urządzeń Lumia czy Surface podczas targów IFA, lecz odbędzie się tam konferencja dotycząca Windows 10.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu