Microsoft

Nie tylko Apple psuje aktualizacje - Microsoft też ma problem

Jakub Szczęsny
Nie tylko Apple psuje aktualizacje - Microsoft też ma problem
10

Użytkownicy dwóch topowych Lumii drugiej generacji - 1020 oraz 925 od czasu zaktualizowania swoich telefonów do Windows Phone 8.1 masowo zgłaszają problemy ze stabilnościa. Nie jest tajemnicą, że obydwa te telefony właściwie od samego początku zgłaszały pewne problemy z działaniem, a ostatnia aktual...

Użytkownicy dwóch topowych Lumii drugiej generacji - 1020 oraz 925 od czasu zaktualizowania swoich telefonów do Windows Phone 8.1 masowo zgłaszają problemy ze stabilnościa. Nie jest tajemnicą, że obydwa te telefony właściwie od samego początku zgłaszały pewne problemy z działaniem, a ostatnia aktualizacja tylko rozszerzyła skalę problemów. Microsoft zamierza z tego powodu wypuścić poprawkę specjalnie dla tych dwóch urządzeń. Aktualizacja powinna być dostepna w najbliższym czasie.

Podstawowym problemem Lumii 1020 oraz 925 było to, że potrafiły one nieoczekiwanie zawiesić się - przy czym jedyną formą ratunku był wtedy reset urządzenia za pomocą kombinacji klawiszy VOL- oraz Power. Nierzadko pojawiały się przykre przycięcia telefonu oraz samoczynne restarty. Microsoft w ostatnich miesiącach zbierał informacje na temat usterek trapiących te dwa topowe telefony z Windows Phone i w oficjalnym oświadczeniu podał przyczynę problemów.

Według ustaleń Microsoftu, winny jest układ regulujący dostawy energii do urządzeń. W losowych przypadkach nie radzi sobie on z sytuacją, gdy na przykład urządzenie jest wybudzane ze stanu "głębokiego uśpienia", gdy jest w ogóle nieużywane. Podczas gdy użytkownik chce wykonać akcję po dłuższym odłożeniu telefonu, Lumie 925 oraz 1020 mają tendencję do resetowania się, bądź zamrażania. Mechanizm po prostu nie dostosowuje podaży mocy do zmieniającego się dynamicznie scenariusza działania telefonu.

Poprawka, która poprawi owe błędy ma pojawić się już na dniach - obecnie jest w fazie jej zatwierdzania. Tuż po tym zostanie ona udostępniona użytkownikom telefonów dotkniętych usterkami. Ci zatem mogą spodziewać się w najbliższym czasie powiadomienia o aktualizacji dla ich telefonów.

Dziwi mnie tylko, że cały ten proces trwał tak długo. Właściwie od samego początku obydwa telefony były trapione przez mniejsze, lub większe problemy. Miejmy nadzieję, że po zainstalowaniu poprawki od Microsoftu, te dwa urządzenia zaczną działać tak, jak powinny.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu