Microsoft

Microsoft spróbował zrobić "największe selfie na świecie" w Bangladeszu

Jakub Szczęsny
Microsoft spróbował zrobić "największe selfie na świecie" w Bangladeszu
20

Microsoft od pewnego czasu próbuje być "fajny" i szuka równie "fajnych" sposobów na promocję swoich urządzeń. Tym razem gigant pokusił się o pokazanie światu, że jego nastawiony na robienie "selfie" smartfon nada się także do pobicia rekordu w zdjęciu z ręki, na którym znajdzie się jak największa il...

Microsoft od pewnego czasu próbuje być "fajny" i szuka równie "fajnych" sposobów na promocję swoich urządzeń. Tym razem gigant pokusił się o pokazanie światu, że jego nastawiony na robienie "selfie" smartfon nada się także do pobicia rekordu w zdjęciu z ręki, na którym znajdzie się jak największa ilość osób.

W dniu wczorajszym strona na Facebooku, Microsoft Lumia Bangladesh opublikowała zdjęcie z tej akcji. Partnerem przedsięwzięcia była także Coca Cola, a według szacunkowych danych, selfie wraz z Microsoftem zrobiło sobie aż około 1150 osób. Na razie nie ma jednak potwierdzenia ze strony Komisji Rekordów Guinessa. Tak, czy siak, Microsoft swoje osiągnął i w lokalnych mediach jest o tym naprawdę głośno.

Ów fakt pokazuje nam przede wszystkim dwie rzeczy - Microsoft jest naprawdę mocno nastawiony na rynki takie jak Indie, Bangladesz. Tam promocja tych urządzeń może naprawdę przynieść wymierne rezultaty - są to rynki jeszcze chłonące smartfony oraz tablety - wejście tam z mocnymi i budżetowymi propozycjami może okazać się zbawienne dla słabej jak na razie sprzedaży urządzeń Lumia, przynajmniej globalnie.

Druga sprawa to pomysł - dotychczas Microsoft nie chwytał się takich akcji i miał nieco inny "target". Tymczasem zamierza uczynić markę Lumia jako propozycję dla ludzi młodych, aktywnych, modnych i niekoniecznie chcących wydać całą swoją pensję na smartfon. Spójrzcie na to zdjęcie - ono w całości oddaje to, do jakiego kręgu osób Microsoft wychodzi ze swoją ofertą.

Czy to właśnie dla tego powodu Microsoft nieco marginalizuje takie kraje europejskie jak Polska, Włochy i inne w których Windows Phone radzi sobie dobrze? Cierpimy z powodu braku niektórych usług, a przede wszystkim czekamy na Cortanę, która jak na razie jest jak na razie dla nas bardzo odległa. Bazując na doniesieniach z Internetu oraz swojej wiedzy, na tą musimy jeszcze poczekać przynajmniej pół roku.

Grafika: 1, 2

Źródło: Microsoft Lumia Bangladesh

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LumiaCortanaWindows 10