Google

Nie Nexus, a Pixel C – nowy flagowy tablet z Androidem 6 nadchodzi

Konrad Kozłowski
Nie Nexus, a Pixel C – nowy flagowy tablet z Androidem 6 nadchodzi
37

Do tej pory markę Pixel kojarzyliśmy jedynie z Chromebookami. I to z tymi drogimi, o najlepszych specyfikacjach i raczej niedostępnymi pod żadnym względem dla typowego użytkownika. Plany Google zakładają rozszerzenie oferty o tablet, który podobnie jak laptopy, będzie sprzętem z najwyższej półki....

Do tej pory markę Pixel kojarzyliśmy jedynie z Chromebookami. I to z tymi drogimi, o najlepszych specyfikacjach i raczej niedostępnymi pod żadnym względem dla typowego użytkownika. Plany Google zakładają rozszerzenie oferty o tablet, który podobnie jak laptopy, będzie sprzętem z najwyższej półki.

Źródłem takich rewelacji jest serwis AndroidPolice - według informacji, do których udało im się dotrzeć tablet Pixel C zostanie zaprezentowany i wprowadzony do sprzedaży w późniejszczej części tego roku. W swojej własnej skali prawdopodobieństwo tej informacji określili na 8/10, więc dosyć wysoko.

Czym charakteryzować będzie się nowy tablet bezpośrednio od Google? Choć nazwa może podpowiadać co innego, na pokładzie urządzenia nie znajdziemy systemu Chrome OS, lecz Androida. Oznacza to, że Googlersi doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż "przegldarkowy system" wciąż nie jest w pełni gotowy do obsługi dotykowej.

Domniemana specyfikacja urządzenia zakłada ekran 10,2 cala ze współczynnikiem 308 pikseli na cal. Wewnątrz znajdzie się czterordzeniowy procesors NVIDIA Tegra X1, układ graficzny Maxwell oraz 3GB pammięci RAM. Brzmi to więc jak typowy Pixel i możemy domyślać się, że sama obudowa i konstrukcja urządzenia będzie stała na najwyższy poziomie. Tablet ma wyglądać niczym dzisiejsze laptopy, z tą różnicą że pozbawiony będzie klawiatury.

Ta bowiem będzie jednym z dostępnych akcesoriów. Wykończenie będzie dowolne: aluminiowe lub skórzane. Pixel C również posiadać będzie podświetlany pasek informujący o stanie naładowania baterii. Podobnie jak tegoroczny Chromebok Pixel, Pixel C również wyposażony będzie w złącze USB typu C, który będzie również portem do ładowania.

Grafika: Wired.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu