Miniblog

Nie masz pomysłu na hasło do e-maila? Chrome wymyśli je za Ciebie!

Michał Majchrzycki
Nie masz pomysłu na hasło do e-maila? Chrome wymyśli je za Ciebie!
6

Wymyślanie i zapamiętywanie haseł to często trudne zadanie. Może dlatego wielu użytkowników poprzestaje na pomysłach typu "1234" albo dacie urodzin swojej żony. Oczywiście mamy programy i rozszerzenia, które pomogą w wymyślaniu oraz synchronizacji bardziej zaawansowanych haseł. Dlaczego jednak takie...

Wymyślanie i zapamiętywanie haseł to często trudne zadanie. Może dlatego wielu użytkowników poprzestaje na pomysłach typu "1234" albo dacie urodzin swojej żony. Oczywiście mamy programy i rozszerzenia, które pomogą w wymyślaniu oraz synchronizacji bardziej zaawansowanych haseł. Dlaczego jednak takiej funkcji nie wprowadzić do przeglądarki internetowej?

Wygląda na to, że właśnie taki pomysł chodzi po głowie inżynierom z Mountain View. Moim zdaniem koncepcja słuszna i ze wszech miar warta wprowadzenia. Pomysł na generatora haseł w Chrome pojawił się na stronach Chromium Projects. Podpowiedź mocnego hasła pojawiałaby się w momencie wypełniania przez nas formularza na wybranej stronie. Mniej więcej wyglądałoby to tak:

Stworzone za pomocą generatora hasło byłoby następnie przechowywane przez menadżera przeglądarki Chrome. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Google zamierza wprowadzić swój pomysł w życie. Moim zdaniem idea jest słuszna, ale oczywiście zaraz pojawiają się uprawnione pytania na temat bezpieczeństwa przechowywanych haseł. Czy Google będzie potrafił ich dobrze pilnować?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu