Felietony

Google Plus najpopularniejsze w USA i w Indiach

Grzegorz Ułan
Google Plus najpopularniejsze w USA i w Indiach
3

Nie powinno to nikogo dziwić. Indie to jedno z najbardziej zaludnionych obszarów na świecie i jeden z trzech krajów (więcej mają tylko USA i Chiny), z największą liczbą użytkowników Internetu. Identycznie wyglądają statystyki odnośnie Facebooka. Patrząc w tym kontekście nie powinny też dziwić nawet...

Nie powinno to nikogo dziwić. Indie to jedno z najbardziej zaludnionych obszarów na świecie i jeden z trzech krajów (więcej mają tylko USA i Chiny), z największą liczbą użytkowników Internetu. Identycznie wyglądają statystyki odnośnie Facebooka. Patrząc w tym kontekście nie powinny też dziwić nawet ostatnie doniesienia o cenzurowaniu stron, z nakazu sądu indyjskiego, przez Google i Facebook.

Zablokowanie tych serwisów społecznościowych ze strony tego kraju (podobnie jak czyni to Iran i Chiny) byłoby pokaźnym ciosem, zwłaszcza dla Google Plus, które dopiero co zdobywa popularność.

Z ciekawszych innych danych można wymienić 5 miliardów dziennych wyświetleń +1. Tu zastanawiam się dlaczego Google jeszcze nie uwidoczniło kliknięć w +1 w głównym strumieniu użytkowników. Wszystkie plusy lądują w jednej z zakładek w profilach, na czym też mocno traci potencjał tego narzędzia.

Zaskakujące są też szacunkowe dane z grudnia 2011 roku, z których wynika, iż dziennie przybywa ponad 600 tyś nowych użytkowników Google Plus. W tym tempie może i urośnie do końca tego roku do optymistycznej wersji 400 mln użytkowników.

Dobrze wróży również na przyszłość procentowy udział studentów. To przecież wśród tej grupy użytkowników spopularyzował się Facebook.

Spójrzmy teraz na szczegółowe dane na infografice, przygotowanej przez serwis Super Monitoring.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

statystykigoogle plus