Miniblog

Samojeżdzące samochody dozwolone w pierwszym stanie USA

Marcin Kamiński
Samojeżdzące samochody dozwolone w pierwszym stanie USA
10

Nevada jest pierwszym stanem, który wprowadził regulacje prawne dotyczące poruszania się bezzałogowych samochodów po publicznych drogach. Wpływ na taką decyzję z pewnością miała firma Google, która lobbowała tereny kojarzone choćby z Las Vegas czy Strefą 51 już od zeszłego roku. Oryginalnie poruszaj...

Nevada jest pierwszym stanem, który wprowadził regulacje prawne dotyczące poruszania się bezzałogowych samochodów po publicznych drogach. Wpływ na taką decyzję z pewnością miała firma Google, która lobbowała tereny kojarzone choćby z Las Vegas czy Strefą 51 już od zeszłego roku. Oryginalnie poruszające się samodzielnie pojazdy Google testowało na drogach Kalifornii, to jednak Nevada stała się partnerem przy kreowaniu przepisów prawa dla samochodów bezzałogowych.

Władze Nevady do prac nad uregulowaniami zaprosiło wspominane Google, a także firmy ubezpieczeniowe, uniwersytety, producentów samochodów oraz prawników. Dzięki ich wspólnym ustaleniom dozwolone będzie testowanie, na publicznych drogach na terenie Las Vegas i innych miast, pojazdów jeżdżących bez pomocy kierowcy. Oznaczone będą one widoczną, czerwoną tablicą rejestracyjną.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google