Mobile

Nie czekaj na Google - połącz iPhone'a z Android Wear już dziś

Konrad Kozłowski
Nie czekaj na Google - połącz iPhone'a z Android Wear już dziś
7

Do konferencji Google I/O odliczam z kilku powodów. Po pierwsze - właśnie 28 maja poznamy pierwsze informacje dotyczące Androida M, najprawdopodobniej Google wspomni nowościach dla platformy dla smartwatchy oraz być może odświeżenia wizualnego doczeka się Chrome OS. Ale najbardziej niecierpliwie wyc...

Do konferencji Google I/O odliczam z kilku powodów. Po pierwsze - właśnie 28 maja poznamy pierwsze informacje dotyczące Androida M, najprawdopodobniej Google wspomni nowościach dla platformy dla smartwatchy oraz być może odświeżenia wizualnego doczeka się Chrome OS. Ale najbardziej niecierpliwie wyczekuję oficjalnego wsparcia iOS-a przez Android Wear. Po raz kolejny jednak społeczność okazała się szybsza.

Przed dwoma dniami na blogu ipod.info.pl pojawił się dokładny poradnik tego w jaki sposób można połączyć urządzenie z systemem iOS i zegarek z Androidem Wear. Proces ten wydaje się delikatnie skomplikowany na początku, ale zaręczam że wszystko trwa zaledwie kilka minut. Niestety ze skutecznością tego rozwiązania nie jest najlepiej, przynajmniej w moim przypadku. Podczas parowania iPhone'a 5 z G Watch R pojawia się tylko jeden, drobny, lecz podstawowy problem - czas na wpisanie kodu PIN to około sekunda. Nie mam więc żadnych szans na jego podanie (ale tak, bez problemu można ten krok uwiecznić na zdjęciu).

Wypróbowałem obydwie z proponowanych aplikacji na iOS i w obydwu sytuacjach występowała ta sama przeszkoda. Nie wiem czy problem leży w moim iPhonie czy zegarku, dlatego ci którzy dysponują obydwoma typami urządzeń (oraz smartfonem z Androidem, który wymagany jest do zainstalowania aplikacji Wear Connect for iOS) powinni sami przekonać się czy u nich parowanie zakończy się powodzeniem.

Mam spore nadzieje na to, że Google podobnie rozwiąże kwestię współpracy smartwatcha z Androidem Wear i iPhonem, jak dokonali tego niezależni deweloperzy. Dzięki aktualnemu rozwiązaniu zegarek może jednocześnie współpracować z dwoma telefonami. Naturalnie mnogość funkcji dostarczanych przez obydwa telefony nie będzie się pokrywała - iPhone potrafi jedynie przekazać powiadomienie na ekran smartwatcha, a my możemy je tylko odczytać i usunąć. Ograniczenia iOS-a są nieubłagane, ale przecież przeczytanie na przykład treści SMS-a to więcej niż nic. Jednocześnie smartfon z Androidem może dostarczać nam więcej informacji i oferować

Z pewnością podejmę kolejne próby sparowania mojego zegarka z iPhonem i jak tylko znajdę receptę na mój problem podzielę się nią z Wami. Tymczasem przed nami kilkanaście dni oczekiwania na konferencję I/O. Czy do tego czasu Google zdąży przygotować własną aplikację dla iOS wspierającą Android Wear? Bardzo na to liczę.

Zapraszamy na naszą konferencję Generation Mobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iOSsmartwatcheAndroid Wear