Mobile

2 miliony dolarów dla polskiej aplikacji edukacyjnej! Brawo

Grzegorz Marczak
7

Wrocławska firma odpowiedzialna za aplikację Explain Everything pozyskała niedawno 2 miliony dolarów na rozwój swojej aplikacji. Główny inwestorem w rundzie A był praski Credo Ventures, poza tym w rundzie wziął jeszcze udział New Europe Ventures, oraz polski RTAventures. Duży sukces jak na mobil...

Wrocławska firma odpowiedzialna za aplikację Explain Everything pozyskała niedawno 2 miliony dolarów na rozwój swojej aplikacji. Główny inwestorem w rundzie A był praski Credo Ventures, poza tym w rundzie wziął jeszcze udział New Europe Ventures, oraz polski RTAventures.

Duży sukces jak na mobilną platformę edukacyjną prawda? Co możemy zrobić dzięki Explain Everything? Wszystko wyjaśnić malując, rysując, edytując wideo czy dokumenty. Aplikacja ta potrafi zaczytać dane praktycznie z każdego znanego źródła, a następnie edytować je, dodawać komentarze nawet dynamicznie wewnątrz filmów, robić z nich prezentacje itp. Generalnie to kombajn do wszystkie, co może być pomocne w nauce.

Aplikacja w swojej kategorii (czyli edukacja na tablety) była jedną z najlepszych płatnych aplikacji w krajach takich jak US, UK, Australia, Kanada itp.

Aplikacja dostępna jest na iOS, Andorid oraz Windows. Zbiera bardzo dobre opinie wśród kupujący i na koncie ma już do kilkudziesięciu tysięcy pobrań, a przypomnijmy, że jest to aplikacja płatna.

Edukacja wsparta nowymi technologiami jest i będzie zapewne jeszcze przez dłuższy czas popularnym tematem nie tylko wśród studentów i nauczycieli, ale również inwestorów. Mimo, iż takie rozwiązania jak tablety czy elektroniczne podręczniki cały czas mają problem z upowszechnieniem się w edukacji to jednak jestem pewny, że moment w którym nastąpi przełamanie barier jest blisko.

Explain Everything z pewnością pokazuje jak można zrobić dobre wsparcie edukacji przy pomocy tabletów.

Gratulacje dla twórców i całego zespołu!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu