Apple

Newsweek trafia na iPhone'y, lecz coś jest nie tak

Konrad Kozłowski
Newsweek trafia na iPhone'y, lecz coś jest nie tak
24

Dzisiejszego poranka nowy Newsweek trafił na półki działów z prasą oraz do saloników prasowych. Dzień wcześniej, jak zazwyczaj, najnowszy numer tygodnika dostępny był już w aplikacji mobilnej, lecz tym razem dla użytkowników urządzeń z systemem iOS Newsweek przygotował małą niespodziankę - magazyn m...

Dzisiejszego poranka nowy Newsweek trafił na półki działów z prasą oraz do saloników prasowych. Dzień wcześniej, jak zazwyczaj, najnowszy numer tygodnika dostępny był już w aplikacji mobilnej, lecz tym razem dla użytkowników urządzeń z systemem iOS Newsweek przygotował małą niespodziankę - magazyn możemy czytać również na iPhone'ach.

Po kilku pierwszych minutach spędzonych z aplikacją mam bardzo mieszane uczucia. Pobieranie numeru i wczytywanie artykułów działa bardzo sprawnie i, o dziwo, czytanie artykułów wcale nie sprawia wielkich problemów. Dla wielu osób brak opcji dostosowania wielkości czcionki będzie sporą niedogodnością, ale również w wydaniu dla iPada nie doświadczymy tej funkcji.

To co jednak od razu rzuciło mi się w oczy (jak i zapewne Wam) i było powodem momentalnego zniknięcia uśmiechu z mojej twarzy to brak wsparcia dla iPhone'a 5, którego ekran jest nieco wyższy od poprzedników. Oczywiście rozumiem, że na polskim rynku nadal wiele osób nadal posiada starsze modele 3GS, 4 i 4S, ale dlaczego zabrakło wsparcia dla "piątki"? Sytuację porównałbym do premiery długo wyczekiwanej gry na konsolę i pecety, podczas której dowiedzielibyśy się, że panoramiczne ekrany nie będą wspierane, a gra działa tylko w rozdzielczościach o proporcji boków 4/3.

Być może moja reakcja jest nieco przesadzona, ale chyba nie powiecie mi że prace nad wersją aplikacji dla iPhone'a rozpoczęto jeszcze przed prezentacją iPhone'a 5 (12 września 2012) i ukończono je dopiero teraz? Z zapytaniem tym oraz prośbą o informację na temat potencjalnej aktualizacji skontaktowałem się już z redakcją tygodnika Newsweek. Jak tylko dostanę odpowiedź, szczegóły zamieszczę w aktualizacji wpisu.

P.S. Aktualny numer jest dostępny zupełnie za darmo, dlatego możecie przekonać się (lub nie) do zasubskrybowania tygodnika bez ponoszenia kosztów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneprasaiOSNewsweek