Ciekawe strony

Netscape.com i nieudany serwis społecznościowy

Grzegorz Marczak
Netscape.com i nieudany serwis społecznościowy
1

Netscape.com w połowie roku 2006 zmienił swoją główną stronę na diggo podobny serwis informacyjny. Ruch ten był zapewne spowodowany modą jaka panowała (i chyba jeszcze panuje) na wdrażanie mechanizmów społecznościowych gdzie się da. Po ponad roku działania serwisu diggo podobnego AOL zdecydował...

Netscape.com w połowie roku 2006 zmienił swoją główną stronę na diggo podobny serwis informacyjny. Ruch ten był zapewne spowodowany modą jaka panowała (i chyba jeszcze panuje) na wdrażanie mechanizmów społecznościowych gdzie się da.

Po ponad roku działania serwisu diggo podobnego AOL zdecydował na powrót do tak zwanych korzeni i wycofuje się z nieudanej próby wdrożenia serwisu społecznościowego na netscape.com

Na blogu netscape możemy przeczytać o powodach takiej decyzji. W skrócie autorzy twierdzą, że użytkownikom serwisu nie przypadły do gustu nie zweryfikowane i często mało interesujące treści dodawane przez społeczność. Użytkownicy serwisu prosili o powrót serwisu informacyjnego z newsami redagowanymi przez zamkniętą grupę edytorów.

Nowy starty Netscape jest dostępny pod adresem netscape.aol.com ale już wkrótce domena netscape.com będzie przekierowana na ten serwis.

Co stanie się z klonem digga od netscape nie wiadomo - podobno będzie on dalej egzystował.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu