Ciekawe strony

Delicious 2.0 - pierwsze informacje i obrazki.

Grzegorz Marczak
Delicious 2.0 - pierwsze informacje i obrazki.
5

Jeden z najbardziej znanych serwisów bookmarkingowych czyli del.icio.us po cichu przygotowuje nową wersję. Szczęśliwcy wybrani do testów już teraz mogą z niej korzystać pod adresem preview.delicious.com. Oczywiście wszystkie zbiory odnośników osób testujących zostają przeniesione na nową platfor...


Jeden z najbardziej znanych serwisów bookmarkingowych czyli del.icio.us po cichu przygotowuje nową wersję. Szczęśliwcy wybrani do testów już teraz mogą z niej korzystać pod adresem preview.delicious.com. Oczywiście wszystkie zbiory odnośników osób testujących zostają przeniesione na nową platformę, tak aby umożliwić jak najdokładniejsze testy.

Nowa odsłona czyli Delicious 2.0 to przede wszystkim nowy interfejs z wieloma funkcjami o które użytkownicy prosili już od dość dawna. Autorzy zdecydowali się na całkowite przepisanie serwisu tak aby jego nowa wersja była bardziej skalowalna i przygotowana na implementacje nowych funkcjonalności.


Co nowego w nowych delicjach 2.0

Wersja 2.0 serwisu to również pożegnanie z dotychczasową domeną na rzecz nowej o nazwie delicious.com. Zmiany jakie zaszły w samym serwisie to przede wszystkim rozstanie z dość ascetycznym wyglądem, który nie zmieniał się od lat. Zmiany dotyczą również nawigacji - teraz głównymi zakładkami w serwisie będą Home, Bookmarks, People i Tags.


Nowy Interfejs

Nowe delicje wzbogacone zostaną o więcej możliwości sortowania, bardziej rozbudowane możliwości wyszukiwania (wraz z wyszukiwaniem kontekstowym) itp - więcej szczegółów na temat nowych funkcji serwisu zostanie podanych najprawdopodobniej w najbliższych dniach (kiedy pierwsi testerzy min. z TechCrunch zapoznają się bliżej z nową aplikacją)

Nie wiadomo jeszcze kiedy ukaże się nowa wersja, nie wiadomo również czy finalna odsłona będzie podobna do tego co przedstawione jest na powyższych obrazkach pochodzących z TechCrunch.

Uruchomienie Delicious 2.0 z pewnością będzie dość dużym wydarzeniem w internecie (serwis w tej chwili posiada około 3 milionów użytkowników) szczególnie dlatego, że jest to pierwowzór dla wielu serwisów które powstały na jego założeniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu