Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Po Godzinach

Netflix wyjaśnia, dlaczego na starszych telewizorach nie da się już uruchomić usługi

PW
Paweł Winiarski
93

Jedną z podstawowych zalet serwisu Netflix jest jego aplikacja dostępna na całą masę platform. W dodatku, w porównaniu z konkurencją, na ogół działa świetnie. Tym bardziej smuci, kiedy starsze sprzęty przestają być wspierane - Netflix wyjaśnia dlaczego tak się dzieje.

Niedawno internet obiegła informacja, że Netflix przestanie działać na starszych odtwarzaczach Roku i starszych telewizorach Samsunga. Załatwiono to trochę słabo, bo jedynie informacją, że "Netflix nie będzie więcej wspierał niektórych starszych urządzeń w związku z ograniczeniami technologicznymi". To za mało żeby udobruchać osoby, które straciły w związku z tym dostęp do usługi. I w sumie szersze wyjaśnienia też niewiele pomogą, ale dobrze, że się pojawiły.

W rozmowie z serwisem Gizmodo, przedstawiciel Netfliksa postanowił wyjaśnić o co chodzi. Problemem w starszych urządzeniach jest Windows Media DRM, czyli cyfrowa usługa dotycząca praw, która została zastąpiona przez Microsoft PlayReady. Tego drugiego Netflix używa od 2010 roku, dzięki czemu w łatwiejszy sposób uzyskuje dostęp do treści od studiów filmowych i innych dostawców. Od 2 grudnia urządzenia, które nie obsługują PlayReady, utracą dostęp do serwisu Netflix.

Odtwarzacze Roku nie są akurat popularne w naszym kraju, ale telewizory Samsunga już jak najbardziej tak. W przypadku tych drugich odcięcie od Netfliksa dotyczy modeli wyprodukowanych między 2010 a 2011 rokiem. W sumie to już dość stare modele i po części to rozumiem, ale sam znal przynajmniej kilka osób, które stwierdziły, że skoro kupiły drogi telewizor i ten mimo swojego wieku wciąż dobrze działa, nie zamierzają inwestować w nowy.

Zobacz też: Top 5 najlepszych seriali na Netflix [2019]

Aktualizacja:

Dostaliśmy oficjalne oświadczenie od Samsunga, które rzuca dodatkowe światło na całą sprawę:

Samsung został niedawno poinformowany przez firmę Netflix, że od 1 grudnia 2019 r. aplikacja Netflix nie będzie wspierana na wybranych modelach telewizorów Smart TV z 2010 i 2011 roku, które sprzedawane były w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy tych produktów, otrzymają powiadomienie o zmianie, gdy otworzą aplikację Netflix na swoim Smart TV. Nadal jest wiele innych urządzeń, wspieranych przez Netflix, które można połączyć z telewizorem Smart TV, aby korzystać z aplikacji. Lista obsługiwanych urządzeń dostępna jest na stronie netflix.com/compatibledevices

Dla Was jest to powód do wymiany telewizora, czy raczej ten zostaje na ścianie/szafce, a będziecie się ratować "odtwarzaczem", który obsłuży Netfliksa?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot