AntywebTV

TOP 5 najlepszych seriali na NETFLIX [2019]

Paweł Winiarski
31

Popularność Netfliksa nie słabnie i trudno się temu dziwić. W serwisie znajdziecie zarówno świetne seriale na wyłączność dla tej platformy, jak i świetne seriale, które po prostu można tam obejrzeć. Wybrałem 5 moim zdaniem najlepszych.

Swego czasu przygotowałem listę Top 5 seriali Netflix, czyli seriali przygotowanych dla platformy Netflix lub dostępnych tylko na tym serwisie. Dziś mam dla Was kolejne Top 5, tym razem jednak wziąłem pod uwagę wszystkie seriale, jakie aktualnie można zobaczyć w usłudze.

A dla tych, którzy wolą jednak czytać:

Top 5 seriali na Netflix

Breaking Bad

Masa nagród i nominacji. Nadawany w latach 2008 2013 Breaking Bad to serial kultowy i jeśli miałbym osobiście polecić jedną rzecz, którą trzeba obejrzeć, byłyby to właśnie przygody Waltera White'a. Pokazuje Amerykę zupełnie inną niż tę którą znamy z hollywoodzkich produkcji. Brudną, ponurą, pełną przestępczości, narkotyków i siły pieniądza, obdartą z amerykańskiego snu o sukcesie. Wspomniany Walter White to nauczyciel chemii w szkole średniej, u którego zdiagnozowano nieoperacyjnego raka płuc. By zapłacić za leczenie i zostawić swojej rodzinie jakieś pieniądze wchodzi na dogę przestępczą. Okazuje się bowiem, że potrafi wyprodukować metaamfetaminę takiej jakości, że cały okoliczny narkotykowy światek jest w szoku.

Na Netfliksie znajdziecie wszystkie 5 sezonów.

Stranger Things

Pierwszy sezon Stranger Things zachwycał świeżością i nawiązaniami do takich kultowych filmów jak ET czy Goonies. I choć dwa kolejne sezony nie były już tak dobre, to jednak wciąż trzymają poziom, którego wiele innych obrazów może tylko pozazdrościć. USA lat 80. ubiegłego wieku. W małym miasteczku Hawkins w stanie Indiana w tajemniczych okolicznościach znika dwunastoletni Will Byers, którego szuka cała okolica. Jednocześnie pojawia się dziewczynka z tajemniczymi nadprzyrodzonymi mocami. Nie chcę czegokolwiek komukolwiek zaspoilować, więc na tym poprzestanę. Stranger Things to wizualna uczta, muzyczna perełka i tona humoru. Mieszanka, która sprawia, że to jeden z najlepszy seriali ostatnich lat. A i przy okazji dostępny wyłącznie na serwisie Netflix, dla którego powstał.

Nakręcono trzy sezony, wszystkie znajdziecie na Netfliksie

Wikingowie

Kiedy świat zachwycał się Grą o Tron, ja oglądałem Wikingów. Kanadyjsko-irlandzkie widowisko zrealizowane dla kanału telewizyjnego History zadebiutowało w 2013 roku. Opowiada o Skandynawii u schyłku VIII wieku skupiając się wokół Ragnara Lodbroka, jednego z wikingów, który ma już dość rządów lokalnego jarla Haraldsona. To właśnie determinacja Ragnara sprawiła, że wikingowie odkryli obce ziemie, które z uśmiechem na ustach plądrowali zwożąc do domu wartościowe łupy. Wciągająca, świetnie zrealizowana historia rodu, której głowa jawi się jako pełnej krwi wiking, całkowicie oddany tradycji i skandynawskim bogom. Myślę, że jeśli chodzi o takie klimaty, nie znajdziecie lepszego serialu.

Na Netfliksie dostępnych jest 5 sezonów.

Rick i Morty

Amerykański serial animowany przeznaczony dla dorosłych. Na pierwszy rzut oka wydaje się parodią kultowej trylogii filmowej Powrót do przyszłości i w sumie to bardzo dobre skojarzenie. To opowieść o przygodach ekscentrycznego, lubiącego sobie wypić naukowca Ricka Sancheza i jego wnuka Morty'ego. Obaj podróżują do innych odległych galaktyk i alternatywnych rzeczywistości. Czarnego humoru w tym serialu nigdy nie zabraknie i naprawdę podczas seansu idzie zrywać boki. I nawet dziwna, niespecjalnie ładna kreska nie przeszkadza, bo to świetny i wciągający serial.

Na Netfliksie znajdziecie trzy sezony.

House of Cards

To właśnie House of Cards przez lata było wizytówką Netfliksa. Zrealizowana z dużym rozmachem opowieść o amerykańskiej polityce i fotelu prezydenta USA. Intrygi, spiski, polityczna gra, świetna rola Kevina Spacey'a, który wciela się w senatora Franka Underwooda, nie zważającego na nic polityka, który zrobi wszystko by utrzymać się przy władzy. Jedną z charakterystycznych cech House of Cards jest tak zwane burzenie czwartej ściany czyli umownej granicy oddzielającej aktorów od publiczności. Pozwala to jeszcze bardziej wkręcić się w historię opowiadaną o ekranie. A wkręcić się w House of Cards zdecydowanie warto, no może poza ostatnim sezonem.

Na platformie Netflix znajdziecie 6 sezonów serialu.

Oczywiście oprócz tej piątki, zdecydowanie warto obejrzeć Dom z Papieru, Narcosa, Peaky Blinders czy niemiecki Dark.

Netflix jest moim zdaniem bardzo dobrym miejscem do oglądania nawet starszych seriali, a to ze względu na kilka kwestii. Fajnego katalogu produkcji na wyłączność o którym mówiłem przy okazji jednego z poprzednich filmów, jak również świetnie działającej aplikacji na całą masę platform czy trybowi offline dzięki któremu pobierzecie seriale do pamięci urządzenia mobilnego i obejrzycie je tam gdzie nie ma dostępu do internetu.

grafika: Unsplash

Zobacz też:

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze filmy Netflix

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu