Internet

Netflix w Polsce jeszcze w tym roku? To bardzo prawdopodobne!

Grzegorz Ułan
Netflix w Polsce jeszcze w tym roku? To bardzo prawdopodobne!
41

Wprawdzie mówi się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale to co wynalazł jeden z użytkowników Wykopu na stronach Netflixa, może jednoznacznie wskazywać na planowany debiut w naszym kraju, jeszcze w tym roku. Samo ogłoszenie o pracę nie może być dla nikogo pewnikiem takiego kroku twórców Netflix...

Wprawdzie mówi się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale to co wynalazł jeden z użytkowników Wykopu na stronach Netflixa, może jednoznacznie wskazywać na planowany debiut w naszym kraju, jeszcze w tym roku.

Samo ogłoszenie o pracę nie może być dla nikogo pewnikiem takiego kroku twórców Netflixa, jednak już jego treść nie pozostawia złudzeń, a zwłaszcze ten fragment:

Join the team responsible for localization at Netflix. We are looking for experienced linguists with the ability to translate and customize marketing, UI and content materials for the target market.

Netflix szuka specjalistów (lingwistów) z różnych krajów i również z Polski w celu tłumaczenia i dostosowania materiałów marketingowych przeznaczonych na rynek docelowy. Mam nadzieję, że nie są to tylko podchody i tylko sprawdzenie naszego rynku, a rzeczywiste plany zaistnienia w naszym kraju tej usługi.

Nie mogę się oprzeć też wrażeniu, że to wynik ostatnich zawirowań w tym temacie w naszym kraju i napływających zewsząd komentarzy polskich internautów, że jakby się pojawił w Polsce Netflix to płaciliby za to równie ochoczo jak Kinomaniakowi:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Netflix w Polsce