171

Netflix w Polsce hura? Z tymi cenami?

Aby komfortowo korzystać z zasobów Netflixa trzeba zapłacić 9,99 EUR. Komfortowo, to znaczy cieszyć się filmami w rozdzielczości HD. Jest to jak dla mnie standard dla filmów, nie wyobrażam sobie płacić za film w rozdzielczości poniżej HD. W tej cenie mamy też możliwość oglądania filmów jednocześnie na dwóch urządzeniach. Policzmy więc, ile na dziś będzie […]

Aby komfortowo korzystać z zasobów Netflixa trzeba zapłacić 9,99 EUR. Komfortowo, to znaczy cieszyć się filmami w rozdzielczości HD. Jest to jak dla mnie standard dla filmów, nie wyobrażam sobie płacić za film w rozdzielczości poniżej HD.

W tej cenie mamy też możliwość oglądania filmów jednocześnie na dwóch urządzeniach.

Policzmy więc, ile na dziś będzie kosztować miesięczny dostęp do Netflix w Polsce. Wychodzi nam 9,99 X 4.3 czyli blisko 43 PLN miesięcznie. Zauważcie też, że kurs EURO policzyłem z dużym zaokrągleniem w dół.

Moim zdaniem jest to bardzo wysoka kwota za dostęp do serwisu VOD, w którym mamy sporo „wczorajszych” filmów, niepełną bibliotekę w porównaniu do tego, co mają koledzy za granicą. Najgorsze jednak jest to, że Netflix kompletnie nie przygotował się na premierę w nowych krajach. Brakuje nie tylko polskiego języka, ale co gorsza polskich napisów do większości filmów.

Screenshot 2016-01-06 at 18.50.21

Znając ten serwis jako użytkownik amerykańskiej wersji, nigdy nie byłem specjalnie „napalony” na pojawienie się Netflixa w Polsce. O Netflix w PL buduje się jakieś mylne przekonanie jakoby to był cud VOD w internecie. Tak niestety już od dawna nie jest, wygrywać z nim zaczyna Amazon.

Jeśli ceny nie ulegną normalizacji pod nasze warunki to nie wróżę tej usłudze gigantycznych sukcesów w Polsce. Owszem nawet z tą biblioteką pokonują rodzime serwisy VOD. Kiedy jednak uwzględnimy ceny, to po miesięcznym darmowym okresie może się tam szybko zrobić dość pusto jeśli chodzi o polskich użytkowników.

W Polsce wydanie dodatkowych 43 PLN na VOD może być dla bardzo wielu osób barierą nie do przeskoczenia. Szczególnie w przypadku kiedy serwis nie jest gotowy na polskich użytkowników.