Amazon

Netflix w Polsce hura? Z tymi cenami?

Grzegorz Marczak
Netflix w Polsce hura? Z tymi cenami?
171

Aby komfortowo korzystać z zasobów Netflixa trzeba zapłacić 9,99 EUR. Komfortowo, to znaczy cieszyć się filmami w rozdzielczości HD. Jest to jak dla mnie standard dla filmów, nie wyobrażam sobie płacić za film w rozdzielczości poniżej HD. W tej cenie mamy też możliwość oglądania filmów jednocześn...

Aby komfortowo korzystać z zasobów Netflixa trzeba zapłacić 9,99 EUR. Komfortowo, to znaczy cieszyć się filmami w rozdzielczości HD. Jest to jak dla mnie standard dla filmów, nie wyobrażam sobie płacić za film w rozdzielczości poniżej HD.

W tej cenie mamy też możliwość oglądania filmów jednocześnie na dwóch urządzeniach.

Policzmy więc, ile na dziś będzie kosztować miesięczny dostęp do Netflix w Polsce. Wychodzi nam 9,99 X 4.3 czyli blisko 43 PLN miesięcznie. Zauważcie też, że kurs EURO policzyłem z dużym zaokrągleniem w dół.

Moim zdaniem jest to bardzo wysoka kwota za dostęp do serwisu VOD, w którym mamy sporo "wczorajszych" filmów, niepełną bibliotekę w porównaniu do tego, co mają koledzy za granicą. Najgorsze jednak jest to, że Netflix kompletnie nie przygotował się na premierę w nowych krajach. Brakuje nie tylko polskiego języka, ale co gorsza polskich napisów do większości filmów.

Znając ten serwis jako użytkownik amerykańskiej wersji, nigdy nie byłem specjalnie "napalony" na pojawienie się Netflixa w Polsce. O Netflix w PL buduje się jakieś mylne przekonanie jakoby to był cud VOD w internecie. Tak niestety już od dawna nie jest, wygrywać z nim zaczyna Amazon.

Jeśli ceny nie ulegną normalizacji pod nasze warunki to nie wróżę tej usłudze gigantycznych sukcesów w Polsce. Owszem nawet z tą biblioteką pokonują rodzime serwisy VOD. Kiedy jednak uwzględnimy ceny, to po miesięcznym darmowym okresie może się tam szybko zrobić dość pusto jeśli chodzi o polskich użytkowników.

W Polsce wydanie dodatkowych 43 PLN na VOD może być dla bardzo wielu osób barierą nie do przeskoczenia. Szczególnie w przypadku kiedy serwis nie jest gotowy na polskich użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NetflixNetflix w Polscehot