Polska

Netflix oficjalnie w Polsce!

Konrad Kozłowski
Netflix oficjalnie w Polsce!
266

Po wielu latach oczekiwań, po wielu miesiącach spekulacji - stało się! Streamingowy gigant oficjalnie wchodzi na polski rynek. Nastąpiło to w trakcie prezentacji w ramach targów CES, które odbywają się właśnie w Las Vegas. Od dziś będziecie więc mogli śmiało odwiedzać adres Netflix.pl.

Bez wątpienia jest to rozpoczęcie roku, jakiego polscy widzowie oczekiwali. Wielokrotnie raportowaliśmy Wam dostępność języka polskiego w produkcjach Netflixa jak Daredevil czy Jessica Jones - okazuje się, że Netflix chciał należycie przygotować się na wkroczenie nad Wisłę i przywitać użytkowników nie tylko napisami w naszym języku, ale także polską ścieżką dźwiękową (lektor).

Netflix jest dziś prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną marką VOD na całym świecie, choć niegdyś największą część jego działań stanowiła wysyłkowa wypożyczalnia DVD. Swoim logiem markuje takie hitowe produkcje jak House of Cards czy Marco Polo, wciąż rozwijając własne portfolio produkcji, także o filmy kinowe. Usługa dostępna jest prawie na wszystkich możliwych platformach w formie aplikacji lub usługi w przeglądarce. Bez problemu skorzystacie też z Netflixa przy użyciu Chromecasta, przystawki z Android TV czy Apple TV.

Polskie ceny zaczynają się od 7,99€ (ok. 35 zł), a kończą na 11,99€ (ponad 50 zł). Do rozpoczęcia płatnej subskrypcji konieczne jest podpięcie karty kredytowej. Nowym użytkownikom przysługuje bezpłatny miesiąc próbny (który mimo wszystko wymaga podpięcia tejże karty). Pełna oferta wygląda następująco:

Więcej szczegółów na temat oferty Netfliksa znajdziecie na oficjalnej polskiej stronie, a więc pod adresem netflix.pl. Sam interfejs serwisu nie został jeszcze spolszczony, ale jest to prawdopodobnie jedynie kwestią czasu. Tyle faktów - opinia, wrażenia i komentarz wkrótce.

Aktualną listę filmów z polskimi napisami znajdziecie pod tym adresem: http://www.netflix.com/browse/subtitle/pl

współpraca: Tomasz Popielarczyk

Aktualizacja

Przygotowaliśmy dla was poradnik jak rozpocząć przygodę z Netfliksem, specjalne porównanie Netflixa do HBO Go oraz poradnik jak wyciągnąć więcej z Netflixa. Polecamy

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu