Netflix

Nowa funkcja Netflixa pozwoli odkrywać świeże treści. Oto tajemnicze okienko

0

Netflix nie spoczywa na laurach i stale podrzuca użytkownikom nowe funkcje. Tym razem platforma doczekała się tajemniczego okienka: co można przez nie zobaczyć?

Przywykliśmy już do tego, że Netflix regularnie testuje (a często też ostatecznie serwuje) użytkownikom nowe funkcje. Wiele z nich ma nie tylko uprzyjemnić korzystanie z platformy, ale też zadbać o zwiększenie zaangażowania użytkowników. Tajemnicze okienko, jak po polsku nazywane jest mystery box, jest kierowane ku najmłodszym użytkownikom. Jego celem jest pomóc w odkrywaniu treści, których jeszcze nie widzieli. To sprytnie przemyślana strategia, bo przecież nie jest żadną tajemnicą, że dzieci najchętniej wybierają przygody które już dobrze znają. Ich ulubieńcy zawsze wygrywają z nowościami.

Tajemnicze okienko: nowa funkcja Netflixa, która pozwoli bezpiecznie odkrywać nowe treści najmłodszym widzom

Dorośli mają tryb losowego odtwarzania, który ma szansę zaskoczyć i... zaserwować im coś nowego, kto wie — może akurat im się spodoba. Z oczywistych przyczyn losowanie z całej biblioteki Netflixa z myślą o najmłodszych ma średni sens. Lwia część treści najzwyczajniej w świecie nie jest kierowania do nich. Tajemnicze okienko jednak skupiać się będzie wyłącznie na treściach kierowanych ku najmłodszym. Twórcy VOD obiecują, że pozwoli ono bezpiecznie odkrywać nowe filmy, seriale i programy — oraz tytuły z ulubionymi aktorami.

W okienku może się kryć na przykład nowa komedia z popularnej serii, jak „Dzieciak rządzi: Powrót do kolebki”, albo animowany film przygodowy z obsadą złożoną z dobrze znanych bohaterów, jak „Dzika ekipa”.

Jak skorzystać z opcji magicznego okienka na Netflix?

Aby skorzystać z nowej funkcji na platformie, wystarczy:

  1. Zalogować się w profilu dla dzieci.
  2. Znaleźć na górze strony głównej rząd Ulubione. W tym rzędzie umieszczamy rekomendacje oparte na ulubionych bohaterach użytkowników profilu dla dzieci, aby ułatwić im znalezienie od razu po włączeniu serwisu Netflix filmów, seriali i programów, które na pewno im się spodobają.
  3. Najechać kursorem na błyszczące okienko, aby odkryć tytuł, który jest „Nowością dla Ciebie”. To wszystko — seans czas zacząć!

I gotowe! Jak widać — nie ma w tym nic specjalnie skomplikowanego, a faktem jest, że nowa opcja ma szansę podbić serca najmłodszych — i pchnąć ich w kierunkach, których dotychczas nie znali. Stosunkowo niewiele nowości w serwisach VOD kierowanych jest ku młodszej widowni — w końcu to nie oni płacą rachunki, no i jest ich sumarycznie znacznie mniej. Tym bardziej cieszy, że Netflix nie spoczywa na laurach i regularnie przedstawia nowości kierowane ku tej grupie odbiorców, a w ostatnich miesiącach trochę się ich jednak nazbierało. Od ochrony rodzicielskiej, przez wybór najlepszych treści dla najmłodszych, na maile z podsumowaniami profilu dla dzieci kończąc!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu