VOD

Seriale Netfliksa pod topór. Zobacz, czy nie skasowali Twojego ulubionego

Konrad Kozłowski
Seriale Netfliksa pod topór. Zobacz, czy nie skasowali Twojego ulubionego
12

Netflix podjął decyzję o anulowaniu pięciu seriali, wśród których znalazł się popularny tytuł fantasy ze sporą widownią oczekującą na kontynuację.

Po cichu chyba wszyscy liczyli, że konsekwencje strajków scenarzystów i aktorów w Hollywood nie będą aż tak odczuwalne, ale docierają do nas niezbyt optymistyczne informacje odnośnie pięciu seriali, które nie będą kontynuowane przez Netflix. Wśród nich znalazł się serial "Cień i kość", który był jednym z lepiej przyjętych i popularniejszych tytułów wśród wielu nowości platformy.

Jak donosi Deadline, decyzja ta jest rezultatem oceny wpływu długotrwałego zatrzymania prac związanych ze strajkami SAG-AFTRA i WGA. W branży pojawiły się już wcześniej informacje o anulowaniu projektów i nieprzedłużeniu kontraktów związanych z przerwą w produkcji. Wśród wszystkich wstrzymanych, zwłaszcza nowe serie są szczególnie narażone na skasowanie, ponieważ ekipom zajęłoby zbyt dużo czasu na przygotowanie nowych odcinków. Wyjątkami są jednak "Nocny agent" i "One piece", których wyniki oglądalności i wybuch popularności zapewniły im szybkie przedłużenie umów na kolejne sezony.

Netflix anuluje seriale. Zobacz, które nie dostaną nowych odcinków

"Cień i kość" to jedyny pośród anulowanych seriali, którego powstały już dwie serie. Potencjalne duże opóźnienie realizacji trzeciego sezonu mogłoby spowodować przedwczesne zakończenie serialu, co też prawdopodobnie nie usatysfakcjonowałoby w pełni widzów. Po finale 2. sezonu usłyszeliśmy jednak, że showrunner tytułu Eric Heisserer liczył na zatwierdzenie produkcji spin-offa "Szóstka wron", który mógłby rozwinąć fabułę nawet poza tę opowiadaną w głównym serialu.

Netflix anulował też serial "Glamorous", który debiutował w czerwcu tego roku z 10 odcinkami. Pozostałe skasowane projekty, to animacje: "Agent Elvis", "Farzar" i "Kapitan Fall". Dziesięć odcinków tego ostatniego pojawiło się na platformie w lipcu, a w późniejszym czasie na Netfliksie pojawi się także druga połowa pierwszego sezonu, ponieważ epizody są już gotowe do emisji.

Te seriale Netfliksa dostaną nowe sezony

Warto wymienić też kilka istotnych zamówień na nowe odcinki, które zostały już potwierdzone. Widzowie doczekają się 2. sezonu "Dyplomatki" oraz "Fubar", powstaną 3. i 4. sezon "Ginny i Georgia", 3. sezon "Prawnika z Lincolna" i 2. sezon "Castlevania: Nocturne".

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu