Netflix

Netflix nakręci serial o przekręcie na blisko 5 miliardów dolarów w kryptowalutach

Kacper Cembrowski
Netflix nakręci serial o przekręcie na blisko 5 miliardów dolarów w kryptowalutach
9

W tym tygodniu świat obiegła informacja o największym przekręcie finansowym w historii. Chociaż od odkrycia tego incydentu minęło naprawdę niewiele czasu, Netflix już zdążył zamówić serial dokumentalny na podstawie prania miliardów dolarów.

Bohaterami tego niewyobrażalnego przekrętu są Dutch Ilya Lichtenstein oraz Heather Morgan - para, która została aresztowana na początku tego tygodnia za rzekomy spisek mający na celu pranie - uwaga - 119 754 bitcoinów, co daje ponad 4,5 miliarda dolarów amerykańskich. Całkiem imponująca sumka.

Cała sytuacja ma być powiązana z hackiem na Bitfinex z 2016 roku, giełdę kryptowalut założoną w 2012 roku w Hongkongu. Pieniądze klientów zostały skradzione z tej giełdy w kilku przypadkach, a Bitfinex nie był w stanie zapewnić im normalnych relacji bankowych. Jak się okazuje - poznaliśmy “winnych”.

Jak ogłosił gigant streamingu - “Netflix zamówił serial dokumentalny o rzekomym planie pary małżeńskiej polegającym na praniu skradzionej kryptowaluty o wartości miliardów dolarów”. Jest to największa sprawa o przestępstwo finansowe w historii.

Dutch Ilya Lichtenstein oraz Heather Morgan - para oskarżona o przekręt na blisko 5 miliardów dolarów

Zapewne serial będzie utrzymany w negatywnej formie, która ukaże kryptowaluty i blockchain od bardzo złej i niebezpiecznej strony, co jest ostatnio dość częstą narracją. Amerykańska firma nakreśla sytuację w następujący sposób: "Kiedy wartość skradzionego Bitcoina wzrosła z 71 milionów dolarów do prawie 5 miliardów dolarów, para rzekomo próbowała pozbyć się swoich cyfrowych pieniędzy, tworząc fałszywe tożsamości i konta internetowe oraz kupując fizyczne złoto, NFT i nie tylko – cały czas śledczy starali się śledzić ruch pieniędzy w blockchainie."

Za reżyserię serialu dokumentalnego odpowiedzialny będzie Chris Smith, który ma już pewne doświadczenie w podobnych produkcjach. Mężczyzna jest odpowiedzialny między innymi za FYRE: The Greatest Party That Never Happened, a także był producentem wykonawczym przy Królu tygrysów.

Netflix nie ujawnił jeszcze daty premiery serialu dokumentalnego o największym przekręcie finansowym w historii. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak cierpliwie czekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu