Netflix

Wspólne oglądanie Netfliksa na odległość. Super dodatek do przeglądarki

Konrad Kozłowski
2

Wspólne oglądanie z innymi osobami wcale nie oznacza dzisiaj spotkania przed jednym ekranem. Dzięki wtyczce do przeglądarki możecie razem oglądać film lub serial na Netfliksie i rozmawiać.

W dobie ograniczania bezpośredniego kontaktu wspólne seanse ze znajomymi nie wchodzą w grę. Ale takie spotkania można na razie zastąpić kontaktem przez Internet. W takich warunkach poradzić sobie można na wiele sposobów, na przykład nawiązując połączenie wideo na jednym urządzeniu, a odtwarzanie filmu na innym - to może prowadzić jednak do sporego zamieszania, gdy będziemy słyszeć siebie nawzajem jednocześnie z efektami dźwiękowymi w tle. Zamiast tego można wybrać komunikację tekstową, a dzięki Netflix Party będzie to wygodniejsze i przyjemniejsze, niż używanie przeróżnych komunikatorów.

Wspólne oglądanie Netfliksa na odległość dzięki Netflix Party

Netflix Party przypomina rozwiązania, które można znaleźć m.in. na Facebooku. Tam zorganizowanie wspólnego oglądania oznacza zaproszenie pod jeden wskazany link konkretną grupę osób, dla których treść odtwarzana jest w tym samym czasie, a obok dostępny jest dedykowany tylko tym osobom czat. Po instalacji wtyczki Netflix Party na liście dodatków pojawi się nowy przycisk, na który kliknięcie spowoduje otwarcie kreatora spotkania. W tym miejscu można wybrać, że tylko my będziemy mieli kontrolę nad wszelkimi ustawieniami. Po utworzeniu spotkania otrzymamy link, którym podzielimy się z innymi osobami.

Wtyczka Netflix Party pilnuje, by postęp w odtwarzaniu wideo był synchronizowany pomiędzy uczestnikami spotkania, a po prawej stronie odtwarzacza wyświetla dedykowany panel z czatem, gdzie można z nimi rozmawiać. W konwersacji można przesyłać sobie obrazki, emoji i GIF-y, a każda osoba dysponuje opcją utworzenia własnego nicka oraz avatara. Do działania Netflix Party wymagana jest oczywiście aktywna subskrypcja Netfliksa u wszystkich widzów - całość nie opiera się naturalnie na udostępnianiu zawartości naszego ekranu innym osobom.

Jak działa Netflix Party?

Ze względów technicznych Netflix Party nie zadziała na smartfonach, tabletach czy telewizorach, więc jest to dość spore ograniczenie. Ale z drugiej strony, czy na ekranie smartfona starczyłoby na to miejsca? W przypadku telewizora rozwiązaniem byłaby jedynie bezprzewodowa klawiatura Bluetooth, ale w takiej sytuacji dla najbardziej zdeterminowanych zostaje możliwość podłączenia laptopa/komputera stacjonarnego do TV.

Jak rozpocząć wspólne oglądanie dzięki Netflix Party?

  1. Pobierz i zainstaluj rozszerzenie.
  2. Otwórz Netflix.com i rozpocznij odtwarzanie wideo.
  3. Kliknij na czerwoną ikonę Netflix Party (napis "NP"), wybierz "Create a Netflix Party". W tym miejscu możesz zdecydować, czy tylko Ty będziesz mógł wstrzymywać odtwarzanie wideo, czy pozwolisz na to także innym.
  4. W nowym oknie będzie dostępna opcja "Copy URL", która skopiuje link do schowka. Za pomocą tego linku inne osoby będą mogły dołączyć do spotkania, więc podziel się nim z innymi.

Jeśli otrzymałeś link do Netflix Party, to kliknij w niego, a w razie potrzeby naciśnij ikonkę rozszerzenia "NP", by dołączyć do spotkania.

Netflix Party to darmowa wtyczka dostępna (niestety) tylko dla przeglądarki Chrome (do pobrania z Chrome Web Store)

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu