Netflix

Polski serial od Netfliksa: W głębi lasu - data premiery i pierwszy klip wideo

Konrad Kozłowski
Polski serial od Netfliksa: W głębi lasu - data premiery i pierwszy klip wideo
10

Netflix zapowiedział drugi polski serial. Będzie on nosić tytuł "W głębi lasu", zupełnie tak samo jak książka Harlana Cobena, na podstawie której powstał scenariusz. Znamy datę premiery serialu.

W głębi lasu nie jest pierwszą produkcją Netfliksa, która powstaje na podstawie książki Cobena - Brytyjczycy tworzą The Stranger, natomiast Hiszpanie odpowiadają za El Inocente. Jest więc to już trzeci efekt współpracy autora z platformą i na pewno nie ostatni, bo Netflix podpisał z autorem długookresową umowę, w ramach której powstanie 14 opracowań zarówno istniejących, jak i nadchodzących powieści Cobena.  "Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflix na całym świecie"- mówi Harlan Coben, który pełni przy serialu rolę producenta wykonawczego.

O czym opowie serial W głębi lasu?

Oficjalny opis fabuły podany przez Netflix brzmi następująco:

W głębi lasu to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach. 

Wśród ekipy tworzącej serial znaleźli się Leszek Dawid oraz Bartosz Konopka - obydwaj staną za kamerami. Scenariusz tworzą Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski, a za produkcję odpowiada ATM Grupa. Oprócz Cobena producentem wykonawczym jest Andrzej Muszyński, a producentką kreatywną jest Anna Nagler.

Jak twórcy zapowiadają nowy serial Netflix?

Jak zapowiada serial jeden z reżyserów, Leszek Dawid?

"W głębi lasu to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej".

Pozostali twórcy również nie kryją entuzjazmu z powodu nowego projektu:

"Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści" - Bartosz Konopka.

"Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć, że naszym drugim oryginalnym serialem wyprodukowanym w Polsce będzie adaptacja powieści W głębi lasu autorstwa Harlana Cobena – pełnej tajemnic historii rozgrywającej się w dwóch planach czasowych. ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, a jednocześnie nadali jej lokalnego kolorytu i wprowadzili bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda" - Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflix.

Data premiery "W głębi lasu" i pierwszy zwiastun

Netflix zapowiedział, że premiera serialu odbędzie się 12 czerwca - tego dnia na platformę trafi wszystkie 6 odcinków serii. Opublikowano także pierwszą zapowiedź wideo oraz zdjęcia z serialu.

 

Netflix nie zrezygnował z polskich produkcji

Obydwie informacje, ta dotycząca planów nakręcenia drugiego i trzeciego sezonu 1983 oraz zapowiedź nowej produkcji W głębi lasu, potwierdzają, że Netflix nie zrezygnował z polskiego rynku i zamierza być tutaj aktywny. Być może 1983 nie spełnił wszystkich pokładanych w nim nadziei, ale pozwolił też platformie lepiej zrozumieć nasz region, co niejako widać po najnowszym projekcie, który powstaje w oparciu o sprawdzoną historię z książki Cobena, zamiast autorskiego scenariusza. Jestem ciekaw, co jeszcze Netflix trzyma w zanadrzu, jeśli chodzi o nasze podwórko, bo całkiem możliwe, że to dopiero początek fali zapowiedzi lokalnych produkcji.

 

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu