Netflix

Netflix offline teraz też na komputerach z Windows 10

Grzegorz Ułan
Netflix offline teraz też na komputerach z Windows 10
13

Funkcja pobierania filmów w aplikacji Netfliksa pojawiła się pod koniec listopada zeszłego roku, ale tylko na urządzeniach mobilnych. Teraz również będzie możliwe pobieranie ich na komputery. Na moim laptopie właśnie pojawiła się właściwa aktualizacja, która wprowadza taką opcję.

Podobnie jak na urządzeniach mobilnych, od razu możemy przejść do specjalnej zakładki z listą filmów, możliwych do pobrania. Jest ich całkiem sporo, a na pewno więcej, niż w dniu premiery usługi na urządzeniach mobilnych. Wtedy zabrakło wybranych pozycji z serii Netflix Originals, między innymi Orange is The New Black, Narcos czy The Crown. Sprawdziłem, wszystkie te pozycje mają opcje pobierania na komputer.

Próbowałem też pobrać jeden z odcinków najnowszej produkcji, którą Wam opisywaliśmy, czyli Trzynaście powodów. Nie obyło się bez problemów, ale po kilkukrotnych próbach zaskoczyło.

Pobrane filmy lądują w osobnej zakładce, ich rozmiar to nieco ponad 500 MB (mam najtańszą opcję abonamentu, więc mówimy tu o jakości SD). W tym samym miejscu możemy usuwać już obejrzane pozycje.

Dla kogo nowa opcja pobierania filmów na dysk komputera? Przyda się na pewno na różnego rodzaju wyjazdach, oczywiście dla tych, co wolą oglądać filmy na komputerze. Będą mogli pobrać je w domu, a już w podróży czy na miejscu oglądać offline, bez konieczności podłączania się do sieci mobilnej. To też spore udogodnienie dla osób, które nie dysponują w domu internetem kablowym i muszą ratować się internetem mobilnym. W takim wypadku oglądanie filmów czy seriali mocno zżerało im ograniczony przecież transfer. Teraz, będąc gdzieś w zasięgu WiFi, będą mogli szybko pobrać sobie wybrane pozycje i w domu spokojnie, bez nadwyrężania mobilnego dostępu do sieci, oglądać pobrane wcześniej filmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu