Netflix

Netflix bierze się za filmową adaptację mangi. Będzie filmowy Death Note

Paweł Winiarski
Netflix bierze się za filmową adaptację mangi. Będzie filmowy Death Note
30

Coraz bardziej podoba mi się Netflix w kontekście materiałów na wyłączność. Zapowiedziano właśnie filmową (ale nie anime, tylko film z aktorami) adaptację kultowej w niektórych kręgach mangi Death Note.

31 marca do polskich kin trafi filmowa adaptacja Ghost in the Shell, ale to nie wszystko, co zobaczą fani mangi i anime. Netflix wypuścił właśnie zwiastun filmowego Death Note. Film będziemy mogli obejrzeć w tym roku, dokładnie 25 sierpnia. Obsada? Nat Wolff, Margaret Qualley, Lakeith Stanfield, Paul Nakauchi, Shea Whigham oraz Willem Dafoe. Szczególnie ciekawi mnie uczestnictwo ostatniego z aktorów, który na pewno pomoże w promocji filmu.

Death Note to historia licealisty - Light Yagami. Chłopak znajduje tajemniczy, tytułowy notes. Wpisanie do niego nazwiska osoby, której twarz znana jest wpisującemu, prowadzi do jej śmierci w 40 sekund, w określonych okolicznościach. Więcej Wam nie zdradzę, żeby nie zepsuć filmu.

Death Note jest w niektórych kręgach wręcz kultowe - wszystko zaczęło się od mangi autorstwa Tsugami Oby, zilustrowanej przez Takeshi Obata. Sam lepiej zaznajomiłem się z tym uniwersum za sprawą anime, a później dwuczęściowego, animowanego filmu kinowego. Jest jeszcze tak zwana Drama, czyli serial z aktorami (możecie go obejrzeć w serwisie Crunchyroll) - czy polecam? Animacje zdecydowanie, od dramy się odbiłem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Netflix