Netflix

Netflix płaci za tłumaczenie filmów, również na język polski

Grzegorz Ułan
Netflix płaci za tłumaczenie filmów, również na język polski
14

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo skończy się bolączka tego serwisu, na którą narzekali polscy użytkownicy od początku pojawienia się Netfliksa w Polsce. Chodzi oczywiście o bazę filmów, z dostępnymi napisami po polsku. Netflix udostępnił właśnie platformę dla tłumaczy Hermes.

Testy dla przyszłych tłumaczy

Oczywiście na początek potencjalni tłumacze muszą zostać sprawdzeni i przejść 90-minutowy test sprawdzający znajomość języka. Zanim jednak uzyska się dostęp do testów, trzeba złożyć aplikację i wypełnić formularz, pozwalający poznać ogólne umiejętności i doświadczenie kandydata.

Po wypełnieniu aplikacji i kwestionariusza, kandydaci otrzymają swój unikalny numer, potrzebny do zalogowania się do właściwych testów. Test podzielony będzie na pięć części. Pierwsza dziesięciominutowa, sprawdzająca zrozumienie angielskich zwrotów - to zestaw 15 pytań wielokrotnego wyboru, w których kandydaci będą musieli wybrać prawidłowe słowa potrzebne do wypełnienia zdania, wybranie poprawnego znaczenia słowa czy frazy lub wybranie zdania o poprawnej strukturze gramatycznej.

Druga część, również 10-minutowa będzie podobna do pierwszej, z tą różnicą, że odpowiedzi wybieramy z gotowej już listy opcji. Trzecia, będzie trwała 15 minut, a składa się z 10 różnych pytań w oparciu o kilka krótkich klipów wideo. W czwartej, również 15-minutowej nie będzie trzeba tłumaczyć, ale wykazać się techniczną wiedzą na temat napisów. W ostatniej części, już 40 minutowej, będzie trzeba przetłumaczyć dwa krótkie klipy. Dialog z języka angielskiego na wybrany język docelowy. Kandydat do dyspozycji będzie miał tu oryginalne angielskie napisy.

Po udanym zakończeniu testów, będą sprawdzane przez około 10 dni roboczych, pozostaje czekać na wyniki.

Ile można zarobić na tłumaczeniu napisów

Minutę tłumaczenia z angielskich dialogów na polskie napisy wyceniono na 10,50 dolarów, natomiast transkrypcja polskich dialogów na 8,50 $. Najwięcej mogą zarobić z kolei znający język japoński, bo aż 25 dolarów za minutę.

A więc do dzieła:). Pełen cennik znajdziecie pod tym linkiem. Link do programu Hermes tutaj.

Źródło: TNW.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu