Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Netflix

Pierwszy zwiastun nowego serialu Netflix - TY, mroczna opowieść o stalkingu

KP
Kamil Pieczonka
0

Serial Ty jest nową propozycją Netflix, w której poruszane są problemy współczesnego, w dużej mierze wirtualnego świata. Właśnie opublikowano główny zwiastun tej produkcji, która ma trafić na nasze telewizory, tablet i smartfony już wkrótce. TY powstał na bazie bestsellerowej powieście o tym samym tytule, której autorką jest Caroline Kepnes.

Serial TY - najnowsza produkcja Netflix

"Ty" opowiada historię Joe Goldberga (w tej roli Penn Badgley), bardzo inteligentny, nowojorczyk, który ma obsesję na punkcie współczesnej technologii oraz młodej pisarki, Beck (Elizabeth Lail). Serial pokazuje nam jak przy użyciu nowych technologii i portali takich jak Facebook czy Instagram można wniknąć w życie dowolnej osoby. Joe korzystając z ogólnie dostępnych źródeł zaczyna śledzić Beck. Pomimo rosnących podejrzeń jej przyjaciółki Peach (Shay Mitchell), Joe przeistacza się ze stalkera w partnera i zdobywa serce swojej wybranki.

Cała historia ma jednak również swoją ciemną stronę. Realizując swój cel, Joe nie cofa się przed niczym - nawet przed morderstwem. Serial „Ty” pokazuje współczesne społeczeństwo, które przez całą dobę jest online, oraz udowadnia, jak bardzo każdy z nas jest podatny na manipulację i nękanie — i w sieci, i poza nią. Możemy obserwować, jak przypadkowe spotkanie w księgarni przeradza się w obsesje, która ostatecznie prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji.

Przy okazji zapowiada nam się bardzo dobra lekcja, dająca do myślenia do czego może doprowadzić dzielenie się wszystkimi szczegółami swojego życia publicznie. Warto pamiętać o ustawieniach prywatności w serwisach społecznościowych, nie każdy wpis musi być publiczny, nie każde zdjęcie musi tam trafić.

Serial "Ty" będziecie mogli obejrzeć na Netflix już wkrótce!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: