Netflix

Nareszcie możesz zablokować PIN-em profil na Netflix. Mamy wiele nowości!

Konrad Kozłowski
Nareszcie możesz zablokować PIN-em profil na Netflix. Mamy wiele nowości!
4

Netflix wprowadza nowe funkcje i narzędzia pozwalające lepiej zarządzać profilami oraz dostępem do treści dla młodszych widzów.

Nie wiemy, czy te nowości wynikają z sytuacji, która panuje w ostatnich tygodniach, czy prace nad nimi trwały już wcześniej i premiera przypadła na taki okres, ale ważne, że właściciele kont z kilkoma profilami będą mogli lepiej dostosować dostęp do treści dla wybranych osób. Udostępnione dzisiaj narzędzia kontroli dla rodziców mają przełożyć się na łatwiejsze i skuteczniejsze filtrowanie treści, do których dostęp mają ich dzieci. Do tej pory możliwe było stworzenie konta dla dziecka, ale bez możliwości dokładnego wskazania jakiego rodzaju filmy i seriale może oglądać. To się teraz zmienia.

Nowe opcje kontroli rodzicielskiej na Netflix

Kod PIN na profilu, blokowanie konkretnych tytułów i wiele więcej

 

Nowe możliwości wprowadzają między innymi możliwość ustawienia kodu PIN, który zablokuje dzieciom dostęp do innych profili. To bardzo ważna zmiana, bo młodzi widzowie mogli do tej pory po prostu przełączyć się na inny profil (może przez omyłkę) i mieć dostęp do tytułów, których nie powinni oglądać. Nowością jest większy stopień dostosowania profilu dziecka za pomocą filtrów - te powstały na bazie obowiązujących w danym kraju lokalnych standardów treści.

Możliwość wyboru i kontroli od zawsze były ważne dla naszych użytkowników, w szczególności tych, którzy są rodzicami. Mamy nadzieję, że dodatkowe funkcje kontroli ułatwią rodzicom podejmowanie właściwych decyzji dotyczących najlepszej rozrywki dla całej rodziny - Michelle Parsons, manager działu produktów dla dzieci

Jedną z ciekawszych nowości jest też opcja zablokowania wyświetlania konkretnych filmów, seriali i programów na wskazanych profilach. To pozwoli zapobiec oglądaniu przez młodszych widzów treści, które mogą być w konkretnych przypadkach dla nich niewłaściwe. Każdy z rodziców wie, jakiego rodzaju materiały nie powinny być dostępne dla jego dzieci, dlatego myślę, że to jedna z tych funkcji, z których opiekunowie będą korzystać dosyć często.

To oczywiście nie wszystko, bo Netflix ogłosił także nowy sposób na sprawdzanie konfiguracji konta - przechodząc do sekcji "Profile i kontrola rodzicielska" można wszystkim będzie wygodnie zarządzać i ustawiać. Dla tych, którzy do tej pory zaglądali na konto podopiecznego, by sprawdzić, jakie tytuły oglądał, pojawia się nowa opcja sprawdzania historii obejrzanych tytułów na konkretnych profilach. Dodatkowo, to rodzic będzie teraz mógł zadecydować, czy na profilu dziecka włączone będą automatycznie odtwarzane zwiastuny i materiały promocyjne.

Jak skorzystać z nowych funkcji kontroli rodzicielskiej Netflix?

Wszystko, o czym przeczytaliście powyżej, będzie można dostosować z poziomu ustawień konta na urządzeniach mobilnych w aplikacji Netfliksa oraz na komputerach w przeglądarkowej wersji usługi.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu