Netflix

Kto płaci, ten rządzi. Netflix pozwoli pozbyć się “pasożytów” z konta

Kacper Cembrowski
Kto płaci, ten rządzi. Netflix pozwoli pozbyć się “pasożytów” z konta
13

Koniec netfliksowych pijawek. Platforma wprowadza nową funkcję, która pozwoli odłączyć wybrane konto w każdej chwili.

Nie chcecie już z kimś współdzielić konta? Nie ma problemu!

Wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja ze współdzieleniem kont na Netfliksie - czyli coś, z czym sama platforma walczy od jakiegoś czasu i co ma wkrótce zakończyć się z hukiem. Niemniej jednak, Netflix wprowadza nowość, która niejednokrotnie jeszcze może okazać się niezwykle przydatna.

Źródło: Depositphotos

Nowa funkcja daje właścicielowi konta całkowitą kontrolę nad wszystkimi profilami. Dzięki temu wszelkie potrzebne funkcje znajdują się na jednej stronie, z poziomu której możemy zarządzać absolutnie wszystkim. Dla przykładu, właściciel konta ma wgląd we wszystkie urządzenia, z których jesteśmy (lub ktoś jest) zalogowani, a także użytkowników, którzy ostatnio coś oglądali, kiedy oglądali oraz z jakiego miejsca. Jeśli jeden z Waszych znajomych mających dostęp do konta jest dobrym samarytaninem i podaje wszystkim dookoła dane do konta, przez co blokuje możliwość oglądania innym, w łatwy sposób można to zmienić.

Netflix bowiem pozwala na wylogowanie się z danego urządzenia, co kiedyś nie było możliwe. Jeśli widzimy interakcje z nieznanego urządzenia i z nieznajomej lokalizacji, wystarczy jedno kliknięcie i problem znika - a pozostałe osoby korzystające z konta nie muszą na nowo się logować ze wszystkich swoich urządzeń.

Kto płaci, ten ma władzę

Dzięki nowej funkcji współdzielenie kont przestanie być jakimkolwiek utrapieniem, a wręcz przeciwnie. Jest to bez dwóch zdań doskonała funkcja i szkoda jedynie, że amerykańska firma z wielkim, czerwonym N w logo, zdecydowała się na wprowadzenie jej tak późno - szczególnie, że wkrótce współdzielenie kont ma już nie być możliwe.

Źródło: Depositphotos

Zasada dotycząca tego, że właściciel konta ma całkowitą kontrolę nad dostępem pozostałych użytkowników do platformy, wydaje się jak najbardziej uczciwa. Co sądzicie o takiej zmianie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Netflix

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news