Sprzęt

Recenzja ekspresu kapsułkowego Nespresso Expert&Milk - łatwo, szybko i przyjemnie

PW
Paweł Winiarski
74

Nespresso Expert&Milk to bardzo przyjemny i łatwy w użyciu ekspres kapsułkowy, dzięki któremu przygotowanie dobrej kawy trwa krótką chwilę. Tak mówiono, więc postanowiliśmy to sprawdzić. Sprzęt na kilka tygodni trafił do naszego biura i zaopatrywał nas w ten pyszny trunek.

Zrobienie kawy jest banalnie proste

Patrzę na Nespresso Expert&Milk z perspektywy osoby, która ma taki sprzęt w biurze. Nie interesuje mnie jego konserwacja i czyszczenie. Nie mam czasu szukać smacznej kawy, mielić ją, kombinować by efekt finalny był jak najlepszy. Chcę napić się smacznego napoju, przy okazji przyrządzić go błyskawicznie. I dokładnie to zaoferował mi Nespresso Expert&Milk.

Kapsułki z kawą wyciągamy z podłużnych pudełek. Wystarczy nalać wody do przezroczystego pojemnika, odsunąć klapkę i wsunąć kapsułkę w wyprofilowany otwór.

Później wystarczy postawić kubek, wybrać wielkość kawy i wcisnąć jeden przycisk.

Obok pojemnika z wodą montowany jest spieniacz mleka. On też działa banalnie prosto. Wystarczy nalać tam mleko i wcisnąć przycisk. Sprzęt sam się wyłączy, a w pojemniku znajdziecie spienione, ciepłe mleko. Przyjemnie, smacznie i wygodnie. Aha - samo nie przeleje się do kubka, no ale bądźmy poważni, co to za minus?

Czyszczenie ekspresu

Mieliśmy jakiś czas temu w biurze ekspres ciśnieniowy Siemens EQ.9 i wciąż za nim tęsknimy, a w zasadzie za kawą, którą robił. Nie tęsknimy natomiast za czyszczeniem, usuwaniem odpadków - mam wrażenie, że przy takim trybie konserwacji i czyszczenia, jaki najbardziej by nam pasował, Siemens szybko wylądowałby w serwisie. Jednocześnie kilka razy zamiast odkliknąć sobie pyszną kawę, musiałem coś w ekspresie uzupełnić, wyczyścić albo wyrzucić W przypadku Nespresso Expert&Milk kompletnie o tym zapomniałem. Sprzęt nie zrobi kawy jeśli pojemnik na zużyte kapsułki będzie pełen. Generalnie nic się tu też na zewnątrz nie brudzi - no chyba że za wcześnie zabierzecie kubek. Warto natomiast czyścić pojemnik na zużyte kapsułki, pozostałości płynu mogą się tam wylać, a później przyschnąć. Generalnie jednak czyszczenie tego urządzenia, przynajmniej przez pierwsze tygodnie jest banalnie proste i nie psuje przyjemności z korzystania z ekspresu.

Aplikacja

Nespresso Expert&Milk posiada własną aplikację oraz łączność bezprzewodową Bluetooth. Appkę przygotowano dla Androida oraz iOS i nie jest ona niezbędna do korzystania z ekspresu. Jeśli jednak zdecydujecie się na jej instalację, będziecie mogli dostosować ilość naparu, ilość wody czy temperaturę parzenia. Fajny bajer dla osób, które chcą pobawić się we własne kompozycje. Fajny bajer, jeśli oczywiście będzie działać - kilka razy aplikacja przywitała mnie informacją o problemach z usługą.

Aplikacja daje ponadto dostęp do kilku fajnych funkcji. Za jej pomocą można zaprogramować ekspres tak, by zrobił nam kawę o konkretnej godzinie, wystarczy wrzucić wcześniej kapsułkę i postawić kubek. Przy pomocy dołączonego testera sprawdzimy też twardość wody, z poziomu aplikacji sprawdzimy też stan techniczny urządzenia, skontrolujemy ilość pozostałych kapsułek lub je zamówimy. Aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna.

Werdykt

Amatorzy „prawdziwej” kawy nie dadzą się przekonać do tego, że automat na kapsułki może serwować smaczny napój. Nespresso Expert&Milk sprawdził się przez czas testów u nas w biurze, wszyscy chętnie z niego korzystali. Obsługa jest banalnie prosta, podobnie jak konserwacja urządzenia - a w miejscu, gdzie nikt nie ma ochoty ślęczeć przy ekspresie i czyścić każdego elementu to jedna z najważniejszych cech sprzętu. No i sama kawa (choć tu oczywiście wszystko zależy od wybranych kapsułem) była po prostu smaczna. Urządzenie kosztuje w tej chwili niecałe 1200 złotych i myślę, że za możliwości które oferuje oraz swoją "bezobsługowość" to dobra cena za taki sprzęt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu