Telekomy

Neostrada w technologii światłowodowej (FTTH) z prędkością do 600 Mb/s!

Grzegorz Ułan
Neostrada w technologii światłowodowej (FTTH) z prędkością do 600 Mb/s!
246

Kiedy ostatni raz informowałem Was o nowościach w ofercie Neostrady, opisywałem Wam zmiany cenowe, gdzie wprowadzono opcje jednej opłaty niezależnie od dostępnej prędkości. W przedziale od 10 Mb/s do 80 Mb/s była to kwota 39,90 zł. Niestety, dla osób które nie miały telefonu stacjonarnego, nadal...

Kiedy ostatni raz informowałem Was o nowościach w ofercie Neostrady, opisywałem Wam zmiany cenowe, gdzie wprowadzono opcje jednej opłaty niezależnie od dostępnej prędkości. W przedziale od 10 Mb/s do 80 Mb/s była to kwota 39,90 zł.

Niestety, dla osób które nie miały telefonu stacjonarnego, nadal doliczana była opłata za utrzymanie łącza w wysokości 29,24 zł z VAT, czyli razem trzeba było liczyś się z kosztem w okolicach 70 zł. Na dzisiejszej konferencji prasowej Orange zapowiedział uruchomienie Neostrady w technologii światłowodowej (FTTH), dzięki czemu w wybranych lokalizacjach będziemy mogli korzystać z dostępu do sieci w tej samej cenie, z prędkością do 100 Mb/s.

W droższych planach prędkość ta wzrasta do 300 Mb/s i aż 600 Mb/s. W pakiecie FunPack z telewizją HD, pakietami kanałów nc+ oraz telefonem domowym, opcja 100 Mb/s kosztować będzie 69,99 zł, 300 Mb/s - 79,99 zł, a 600 Mb/s - 109,99 zł. Do tego w zestawie znajdziemy modem WiFi oraz dekoder z nagrywarką. Co ciekawe, bez pakietu FunPack, sam internet Supernova będzie tańszy tylko o 99 groszy, we wszystkich opcjach prędkości. Czyli widać tu mocny nacisk na to, by klienci wybierali całość oferty, co można od razu jednoznacznie określić jako próbę podebrania użytkowników ofert operatorów kablowych.

W przypadku prędkości 600 Mb/s prędkość wysyłanych danych wyniesie 60 Mb/s (bez spowalniania, niezależnie od ilości osób korzystających z sieci w danym bloku), proporcjonalnie mniej będzie w pozostałych planach, ale to i tak wystarczające osiągi pozwalające na swobodne i szybkie wysyłanie nawet dużych plików filmowych w jakości HD.

Klienci, którzy zdecydują się na ofertę samego internetu Supernova lub w pakiecie FunPack, mogą dodatkowo dobrać sobie ofertę mobilną. W takim przypadku wszystkie plany z oferty Smart Plan Open będą dostępne o 30 zł taniej. Natomiast FunPack z internetem o prędkości 300 lub 600 Mb/s, telewizja i telefon domowy w pakiecie z internetem mobilnym 5 GB, można kupić w cenie, w zależności od prędkości internetu - 109,90 zł lub 139,90 zł miesięcznie. Do tego tablet i router za złotówkę.

Najważniejsze pytanie to, dla kogo Supernova będzie dostępna? Otóż wszystkie opcje prędkości dostępne będą w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Elblągu, Sosnowcu i Zielonej Górze. Natomiast w Krakowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach i Gdańsku, oferta początkowo dostępna będzie w 2 pierwszych opcjach prędkości: 100 Mb/s i 300 Mb/s.

Więcej szczegółów i konkretnych opłat w wybranych opcjach w nowej ofercie pojawi się dziś na stronie http://www.orange.pl/ftth.

Zapis z konferencji dostępny jest na Periscope, na stronie rzecznika Orange - https://www.periscope.tv/RzecznikOrange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot