Polska

nc+ prezentuje dekoder 4K UltraBOX+ i zapowiada transmisje sportowe w 4K

Konrad Kozłowski
nc+ prezentuje dekoder 4K UltraBOX+ i zapowiada transmisje sportowe w 4K
34

Podczas dzisiejszej konferencji nc+ zaprezentował swój nowy dekoder obsługujący rozdzielczość 4K. Jednocześnie zapowiedziane zostały pierwsze emisje programów w ultrawysokiej rozdzielczości.

UltraBOX+ z 4K w pierwszej kolejności posłuży abonentom do zobaczenia... transmisji sportowych. Podczas konferencji nie poznaliśmy żadnych konkretnych wydarzeń, które będą transmitowane w 4K przez nc+, ale nie trudno jest domyślać się już teraz, o jakie wydarzenia chodzi. Moje typy to piłkarska Liga Mistrzów i mecze Premier League - do obydwu rozgrywek nc+ posiada już prawa, więc jedynym brakującym elementem tej układanki będzie odkupienie praw do sygnału w 4K.

UltraBOX+ z 4K od nc+

Oczywiście nowy dekoder będzie wspierał ofertę VOD oraz nc+ go TV - jeśli w katalogu którejkolwiek usług znajdą się produkcje w rozdzielczości 4K, to będzie je można zobaczyć właśnie w takiej wersji. Co więcej, nc+ zapowiedziało nagrywanie swoich produkcji właśnie w 4K, by już niedługo móc emitować je na własnej platformie. Czy to oznacza, że poprzednie dwa sezony Belfra (2. sezon będzie miał premierę 22 października) były nakręcone tylko w 1080p? Pewni jesteśmy tego, że dekoder trafi do oferty nc+ już w listopadzie, a wtedy powinniśmy poznać pierwsze konkretne tytuły, które zobaczymy w 4K. Warto wspomnieć o funkcji nagrywania trzech programów jednocześnie w trakcie oglądania czwartego w czasie rzeczywistym. Materiały będą oczywiście rejestrowane w 4K, o ile tak będą nadawane - również z tego powodu pojemność dysku zwiększono do 1 TB.

Nie obawiajcie się wzrostu cen abonamentu nc+ - zapowiedzi są bardzo jasne i klarowne: nie będzie podwyżek cen subskrypcji. nc+, jako pierwsze w satelitarnej gałęzi rynku dostawców, nie chce zrazić klientów i traktuje wprowadzenie dekodera i oferty z 4K, jako inwestycję.

Jakie nowości programowe Canal+ zapowiada na tę jesień? Wśród zapowiedzianych tytułów pojawiły się Dziewczyna z pociągu, 3. sezon Mr Robot, Uprowadzona, Jordskott - las zaginionych (sezon 2) oraz cała masa sportu, gdzie nie zabraknie meczy ligi angielskiej, polskiej ekstraklasy oraz dwóch ostatnich turniejów Speedway Grand Prix. W ofercie VOD pojawią się Obcy: Przymierze, The Circle - Krąg, Jutro będziemy szczęśliwi, Wszystko albo nic oraz Dudi: Cała naprzód. Ramówkę alekino+ uzupełnią Top of the Lake 2, Valkyrien. Klinika przetrwania, Syn szwała, Kino mówi: starość, Nawet góry przeminą, Szukając Kelly, Zupełnie Nowy Testament, Miara człowieka, Moja miłość.

Na konferencji przypomniano oczywiście o nadchodzącej premierze Belfra 2 - gośćmi specjalnymi była chyba najważniejsza część obsady, czyli Maciej Stuhr oraz młode pokolenie: Eliza Rycembel, Zofia Wichłacz i Michalina Łahacz. Mieliśmy także okazję zobaczyć odświeżoną czołówkę, którą utrzymano w stylu tej z pierwszego sezonu - kluczowe są tu oczywiście kreda i szkolna tablica. Dodam też, że efekty, które zobaczycie nie zostały wygenerowane komputerowo, lecz faktycznie użyto prawdziwej kredy malując po tablicy. Zaznaczono, jak czasochłonnym było to procesem.

Wpis aktualizowany...

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu