Polska

Aplikacja mobilna Tankuj24 monitoruje jakość paliwa na stacjach w Polsce

Redakcja Antyweb
Aplikacja mobilna Tankuj24 monitoruje jakość paliwa na stacjach w Polsce
Reklama

Na co zwracają uwagę kierowcy, gdy tankują samochód? Na cenę paliwa - kilka groszy różnicy na litrze potrafi zważyć na decyzji zakupowej. Równie istotna jest jednak jakość produktu: oszczędność będzie pozorna, jeśli tańsze paliwo nie spełnia standardów i zagraża silnikowi. Zdają sobie z tego sprawę twórcy aplikacji mobilnej Tankuj24, którzy podejmują współpracę z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji, by monitorować jakość paliw w Polsce.

Paliwo o kiepskich parametrach może wyrządzić szkody, których nie zrekompensuje jego niższa cena - dlatego część kierowców z rezerwą podchodzi do stacji oferujących tańszą benzynę i olej napędowy - zwłaszcza, gdy nie należą do dużych sieci. A gdyby udało się połączyć oba czynniki, zaoferować tanie paliwo z gwarancją wysokiej jakości? Zapewnić chcą to PIMOT, czyli Przemysłowy Instytut Motoryzacji i aplikacja mobilna Tankuj24.

Reklama


Przywołana aplikacja pojawiała się już na AW - wskazywaliśmy wówczas, że z jej pomocą można taniej kupić paliwo na wybranych stacjach - rabat wynosi nawet kilkanaście groszy na każdy litr. W maju tłumaczyliśmy, jak to działa:

Program dostępny już jest zarówno na platformie Google Play, jak i w AppStorze. W obu przypadkach, rzecz jasna, za darmo. By zakupić paliwo, będziemy musieli założyć konto w usłudze, jednak nie jest to specjalnie długie i wymagające zadanie. By skrócić cały proces, możemy też skorzystać z facebookowych danych. Teraz już wybieramy na mapie interesującą nas stację paliw. Z poziomu aplikacji rezerwujemy ile litrów jest nam potrzebne, a następnie dokonujemy płatności (które dla platformy obsługuje system PayU). Od tego momentu mamy 24 godziny, aby stawić się w wybranej lokalizacji i zatankować. Jeżeli tego nie zrobimy, nasze zamówienie zostanie anulowane bezpłatnie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na odbiór, jedziemy na stację i po wlaniu paliwa do baku, musimy zajrzeć na stację i pokazać jej pracownikowi kod QR, który otrzymaliśmy przy zamówieniu. I gotowe![źródło]


W komentarzach do tego tekstu pojawiały się zastrzeżenia dotyczące jakości paliwa na stacjach współpracujących z aplikacją. Te obawy zostaną rozwiane, ponieważ sprzedawane tam produkty zaczną podlegać ocenie. W trasę rusza specjalistyczny pojazd badawczy, eksperci z PIMOT będą pobierać próbki bezpośrednio z dystrybutorów w obecności pracownika stacji. Proces ten obrazuje film przygotowany przez strony realizujące projekt.

Stacje podlegające kontrolom mają być wybierane w sposób losowy, analizom poddawane będą olej napędowy (standardowy) oraz benzyna silnikowa (PB95). Na co uwagę zwracać będą eksperci?

W benzynie silnikowej kontrolowana będzie: gęstość, prężność par, skład frakcyjny, zawartość siarki i zawartość żywic obecnych. W oleju napędowym: gęstość, temperatura zapłonu, skład frakcyjny, zawartość siarki i zawartość zanieczyszczeń.

Reklama

PIMOT w oparciu o wyniki badań i normy przyjęte w naszym kraju oceni jakość produktów oferowanych przez stacje - dzięki temu kierowcy dowiedzą się, gdzie można tankować bezpiecznie. I tanio. To zwiększa funkcjonalność, a przez to i atrakcyjność aplikacji Tankuj24. Wraz z rozwojem projektu, dołączaniem do niego kolejnych punktów na mapie, powstanie solidna baza miejsc przyjaznych kierowcy.

...

Reklama

Wpis powstał we współpracy z Tankuj24

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama