Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Android

Nazwę dla Androida N wybiorą internauci? To całkiem realne [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
6

W Google pojawił się pomysł, aby decyzję dotyczącą nazwy nowego wydania Nexusa oddać w ręce samych użytkowników. Tym samym przygotowana miałaby zostać ankieta, w której wybiorą oni spośród kilku przygotowanych propozycji. Nazwa dla Androida N Podczas swojego wystąpienia na Uniwersytecie w Delh...

W Google pojawił się pomysł, aby decyzję dotyczącą nazwy nowego wydania Nexusa oddać w ręce samych użytkowników. Tym samym przygotowana miałaby zostać ankieta, w której wybiorą oni spośród kilku przygotowanych propozycji.

Nazwa dla Androida N

Podczas swojego wystąpienia na Uniwersytecie w Delhi Sundar Pichai, CEO Google'a wysunął bardzo ciekawą możliwość. Niewykluczone bowiem, że nazwa dla nowej wersji systemu Android zostanie wyłoniona na drodze głosowania internautów. Konkretów oczywiście nie znamy. Nie wiem nawet, na ile to pomysł realny bo pojawił się po prostu jako wzmianka. Niemniej sama idea wydaje się naprawdę ciekawa. Nazwy Androida dotąd były ustalane w sposób pomysłowy - pierwsze litery były kolejnymi literami alfabetu. Nie inaczej będzie tym razem. Pytanie tylko czy dostaniemy Nuts, Nutellę czy może Nuka Colę.

Comedy Central zabiera się z Windowsa

Wczoraj wszedł tutaj Netflix, a dziś ucieka Comedy Central. Amerykańskie platformy VOD mają różne podejście do Windowsa oraz jego sklepu z aplikacjami. Komunikat, jaki zobaczyli użytkownicy był krótki i treściwy: "aplikacja opuszcza sklep Windows Store. Ale bez obaw, programy można oglądać na cc.com". Nie jest to pierwszy taki przypadek - kilka amerykańskich banków również zaprzestało rozwoju swoich programów na Windowsa. Wszystkiemu winna mała popularność sklepu oraz niechęć użytkowników do instalowania aplikacji. A to tworzy błędne koło, bo bez odpowiedniej oferty, ta liczba będzie malała zamiast rosnąć.

VLC dla Chrome OS

Jeżeli używacie Chromebooka jako maszyny multimedialnej, zdecydowanie powinniście zainteresować się tą aplikacją. VLC dla Chrome OS jest równie potężny, jak na innych platformach. Za jego pomocą odtworzymy dziesiątki mniej i bardziej popularnych formatów wideo. Twórcy testowali swój program na Chromebooku Pixel oraz na Chromebooku HP z 14-calowym ekranem. Niewykluczone zatem, że na innych platformach pojawią się problemy ze stabilnością działania. Poza tym rekomendowany jest Chrome 48 lub nowszy, co zdecydowanie warto mieć na uwadze. VLC pobierzecie oczywiście ze sklepu Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMobileAndroidAndroid N