Gry

Naukowcy o grach - golizny nie będzie, ale...

Marcin M. Drews
Naukowcy o grach - golizny nie będzie, ale...
13

Po raz dziesiąty odbędzie się w Poznaniu międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona grom. To wydarzenie ważne, choć często pomijane przez media branżowe z uwagi na brak wodotrysków. Nie będzie konsol ani komputerów, półnagich cosplayerek ani Wiedźminów wzrostu metr trzydzieści w kapeluszu. Można...

Po raz dziesiąty odbędzie się w Poznaniu międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona grom. To wydarzenie ważne, choć często pomijane przez media branżowe z uwagi na brak wodotrysków. Nie będzie konsol ani komputerów, półnagich cosplayerek ani Wiedźminów wzrostu metr trzydzieści w kapeluszu. Można się za to spodziewać solidnego pakietu wiedzy, bez którego żaden badacz gier się nie obędzie!

Organizatorzy - Polskie Towarzystwo Badania Gier i Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM w Poznaniu - swoje zaproszenie na jubileuszową konferencję pod hasłem "Kulturotwórcza funkcja gier" kierują do ludologów wywodzących się ze wszystkich dziedzin i dyscyplin nauki. Wystąpienia konferencyjne mogą dotyczyć m.in. następujących zagadnień:

1. Edukacyjne zastosowania gier i innych technik ludycznych – zalety i wady
2. Larpy i dramy edukacyjne
3. Formalne kształcenie twórców i badaczy gier
4. Gamifikacja i serious games w kształceniu, pracy, innych sferach życia
5. Instytucjonalne i społeczne aspekty ludologii
6. Pojęcia, koncepcje i metody ludologiczne
7. Gry jako przemysł, rozrywka, sztuka...
8. Rozwój gier: funkcje, technologie, tematy, idee
9. Tradycyjne gry sportowe i e-sporty
10. Badania nad graczami i doświadczeniem gry
11. Problemy obliczeniowe związane z grami

Różnorodność zaproponowanej tematyki odzwierciedla wieloaspektowość zjawisk związanych z grami, liczne możliwe do obrania perspektywy badawcze oraz ewoluowanie formy, treści i roli gier w życiu codziennym człowieka. Do udziału w konferencji i wyrażania opinii serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa: medioznawców, glottodydaktyków, językoznawców, literaturoznawców, historyków, filozofów, antropologów, teoretyków i badaczy kultury, socjologów, psychologów i psychiatrów, pedagogów, informatyków, ekonomistów, prawników, a także przedstawicieli nauk tu niewymienionych – w tym nauk ścisłych. .

Konferencja odbędzie się w Poznaniu, w dniach 15–16 listopada 2014 r. Więcej szczegółów, opłaty, zasady przyjmowania, terminarz etc. tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konferencjapoznań