Polska

Naspers rozważa sprzedaż Allegro. Cena może wynieść nawet 3 mld dolarów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Naspers rozważa sprzedaż Allegro. Cena może wynieść nawet 3 mld dolarów [prasówka]
18

Jak donosi Bloomberg, koncern Naspers przymierza się do sprzedaży Grupy Allegro. Wycena miałaby wynieść nawet 3 mld dolarów.

Naspers sprzeda Allegro?

Jak informuje Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła, Naspers jest bliski podjęcia decyzji o sprzedaży Allegro. Powodem ma być niedostatecznie wysoka dynamika rozwoju tego podmiotu. Szczegółów nie znamy - Bloomberg mówi o serwisie aukcyjnym, ale istnieje prawdopodobieństwo, że transakcja będzie dotyczyć całej Grupy Allegro. W każdym razie mówi się tutaj o kwocie rzędu 3 mld dolarów. Sam Naspers nie potwierdza ani nie zaprzecza - zgodnie ze swoją polityką. Allegro trafiło w jego ręce w 2008 roku za kwotę 950 mln funtów.

UPC kupi Multimedię?

Inne przejęcie szykuje się w segmencie operatorów kablówkowych. Jak donosi Puls Biznesu, UPC zamierza przejąć Multimedia. Kwota transakcji jest nieznana. Źródła donoszą jednak już o złożonej ofercie i oczekującej na podpis umowie. Jeżeli dojdzie do porozumienia, transakcję będzie musiał jeszcze zaakceptować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Warto dodać, że nie są to pierwsze takie doniesienia - UPC przymierzało się do tego przejęcia już wcześniej, ale wówczas nic z niego nie wyszło. Szacuje się, ze jeśli dojdzie do połączenia obu firm, w jednym ręku znajdzie się ponad połowa całego rynku sieci kablowych w Polsce.

Na Androidzie pojawi się iMessage

Wychodzimy z tematu przejęć. Serwis MacDailyNews tuż przed WWDC rzuca odważną tezę - Apple miałoby zaoferować iMessage na Androidzie. Aplikacja miałaby zostać zaprezentowana na poniedziałkowej konferencji. Byłaby to kolejna po Apple Music i Move to iOS aplikacja firmy z Cupertino na platformie Google'a. Co najważniejsze, ma ona tutaj sporo sensu - jest bezpłatna, w pełni szyfrowana i pozwala na efektywną komunikację z milionami posiadaczy iPhone'ów. Konkretów nie znamy - pozostaje czekać do keynote'a.

MiBand 2 w Polsce za 199 zł

Jeżeli jesteście zainteresowani nową opaską Xiaomi, to możecie ją już kupić w Polsce. Cena w sklepxiaomi.pl to 199 złotych, a więc dość rozsądnie. Planowana data wysyłki zamówień została ustalona na 13-14 czerwca. MiBand 2 w odróżnieniu od poprzednika jest wyposażony w wyświetlacz. Opaska mierzy aktywność fizyczną i sen, a także informuje o powiadomieniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegroprzejęciaNaspers