Ciekawostki technologiczne

NASA zaprasza na konferencję. Dzisiaj poinformuje o odkryciu nowych planet!

Maciej Sikorski
NASA zaprasza na konferencję. Dzisiaj poinformuje o odkryciu nowych planet!
8

Coraz częściej i więcej mówi się o odwiedzeniu, a w dalszej perspektywie kolonizacji Marsa - to wyzwanie nie kusi wyłącznie Elona Muska. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zadanie wciąż jest poza z naszym zasięgiem i na Czerwoną Planetę nie trafimy zbyt szybko. Zwłaszcza w większej liczbie. Skoro wyzwanie stanowi bliski Mars, to czy można myśleć o podboju planet znajdujących się w innych układach? Póki co to tylko marzenie. Warto jednak szukać egzoplanet i w miarę możliwości poznawać je. Pasjonatów tego tematu powinna zainteresować konferencja organizowana dzisiaj przez amerykańską agencję kosmiczną.

NASA szykuje coś dużego. Tego przynajmniej spodziewają się media opierając się na informacji opublikowanej na stronie Agencji. Wynika z niej, że dzisiaj o godzinie 19 naszego czasu rozpocznie się konferencja prasowa poświęcona ważnym odkryciom. Sprawa dotyczy egzoplanet, czyli planet pozasłonecznych (krążących wokół gwiazdy innej niż Słońce). W wydarzeniu udział wezmą naukowcy z USA i Europy. Nowe planety pewnie i tak oddalone są od nas o lata świetlne, ale mogą przypominać Ziemię: posiadać atmosferę, wodę, znajdować się w takiej odległości od gwiazdy, by możliwe było powstanie życia.

Osoby zainteresowane nowym odkryciem mogą śledzić konferencję za pośrednictwem telewizji NASA, szukać informacji na stronie Agencji lub na stronie czasopisma naukowego Nature. Warto zajrzeć też na Twittera, a jeśli komuś przyjdzie do głowy pytanie, może je zadać Agencji używając hashtagu #askNASA.

Oby tylko nowe planety nie okazały się płaskie ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NASA