E-commerce

Zakupy w Biedronce czy w Carrefour? Odbierz przy okazji paczkę z DHL Express

Grzegorz Ułan
Zakupy w Biedronce czy w Carrefour? Odbierz przy okazji paczkę z DHL Express
1

Wczoraj informowałem Was o znacznym przyspieszeniu przez InPost stawiania nowych Paczkomatów, dziś dowiadujemy się, że DHL Express dostrzegł ich potencjał i podpisał z firmą SwipBox umowę na korzystanie z ich automatów do odbioru paczek.

SwipBox posiada aktualnie 200 automatów umieszczonych, co ważne, wewnątrz sklepów Biedronka i Carrefour, tak więc nie są one dostępne dla klientów w niedziele wolne od handlu. Czy to robi jakąś różnicę? Jeśli chodzi o dzień, to w zasadzie nie, wprawdzie Paczkomaty InPostu dostępne są dla klientów 24/7/365, ale o ile w soboty można jeszcze liczyć na uzupełnienie Paczkomatu, to już w niedziele możemy o tym zapomnieć.

Gorzej wygląda to z godzinami. Przewagą Paczkomatów InPostu jest możliwość samodzielnego odbioru paczki, nawet w godzinach późnowieczornych, w przypadku maszyn ustawianych wewnątrz sklepów, możemy z nich skorzystać do 21:00, maksymalnie do 22:00, przed niedzielami wolnymi od handlu.

Niemniej to i tak fajna opcja dla pracujących do późna czy osób będących w trasie na odbiór w maszynie SwipBox wieczorem, podczas zakupów w Biedronce bądź w Carrefour.

Michał Czechowski, Dyrektor Zarządzający SwipBox Polska:

Automaty SwipBox pozwalają rozbudować sieć punktów odbioru przesyłek, które stają się coraz bardziej popularne wśród konsumentów. Współpraca z DHL Express była więc naturalnym krokiem dla rozwoju obu firm.

Współpraca ze SwipBox dla DHL oznacza również poszerzenie sieci punktów odbioru paczek do liczby 800, ale należy też pamiętać, że SwipBox ma w planach postawić do końca roku około 1000 nowych maszyn do obioru paczek, tak więc i sieć DHL mocno się powiększy dzięki temu.

Źródło: DHL.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu