Filmy

Najważniejsze premiery na kwiecień – lista filmów i seriali

KK
Konrad Kozłowski
9

Nadchodzi kwiecień, który miejmy nadzieję już na stałe przyniesie ze sobą wiosenną aurę. Ale nie tylko przyjemna pogoda nas czeka, a także cała lista premier w kinach, telewizji oraz w serwisach VOD. Nie będzie można z pewnością narzekać na brak tytułów, które trzeba będzie śledzić.

Filmy w kinach

Tomb Raider

Nie wszyscy śledzą wieści zza wielkiej wody i wiem, że niektórzy wyczekuję tej premiery. Bardziej wymagający widzowie - czyli ci, którzy zagrywają się w pierwowzór postaci Lary Croft od wielu, wielu lat - nie będą raczej zbyt zadowoleni z filmu Roara Uthauga. Pozostałym przygody pani archeolog mogą się spodobać, ale kto wie! Premiera w kinach już 6 kwietnia i zobaczę ten film z czystej ciekawości.

Player One

Wielkie widowisko Stevena Spielberga już od 6 kwietnia w kinach. Głównym bohaterem jest młody chłopak, który postanawia wziąć udział w zorganizowanym przez twórcę wirtualnego świata konkursie. Zwycięzca, który zdobędzie jako pierwszy ukrytego w grze "easter egga", otrzyma cały majątek bogacza i kontrolę nad wirtualnym światem. Mnóstwo efektów specjalnych, sporo nawiązań do kultowych elementów pop-kultury i pokazana w przyszłości ludzkość uciekająca ze swoimi problemami do wirtualnej rzeczywistości - brzmi nieźle. Od 13 kwietnia w kinach.

Quiet Place

Mój bezapelacyjny numer 1 na liście oczekiwań kwietnia. Film, w którym wystąpili John Krasinski i Emily Blunt (małżenśtwo w filmie jak i pokaz planem filmowym) opowiada historię rodziny ukrywającej się przed niebezpiecznymi stworzeniami, które posiadają niezwykle wyczulony zmysł słuchu i tylko w taki sposób mogą wykryć obecność ludzi. To, jak sobie ludzkość musi radzić w takich warunkach i do czego doprowadza brak uwagi  zobaczymy w kinach, ale klimatyczny zwiastun zapowiada to, czego oczekuję najbardziej - napiętej atmosfery, w którą można błyskawicznie wsiąknąć i z której wyrywasz się dopiero po opuszczeniu sali. W kinach od 13 kwietnia.

Avengers: Wojna bez granic

Końcówka kwietnia bez wątpienia należeć będzie do wielkiej kulminacji w świecie Marvel Cinematic Universe. Tomek nie może się tego filmu doczekać - premiera 26 kwietnia. Ja wciąż wyczekuję jakiejkolwiek produkcji od DC i Warnera, na którą będzie taki sam hype jak w przypadku nowych filmów z MCU. Oby kiedyś.

Wiemy (chociażby z komiksów), że historia będzie mocno związana z kamieniami mocy, które kosmiczny złoczyńca Thanos postanowi zgromadzić, aby zaprowadzić własny porządek we wszechświecie. To sprawi, że po jednej stronie barykady staną tacy bohaterowie, jak Iron Man, Thor, Doktor Strange, Czarna Pantera, Kapitan Ameryka, a także ekipa Strażników Galaktyki i Spider-Man.

Seriale - telewizja oraz VOD

Legion - sezon 2

Okrzyknięty jednym z najlepszych seriali zeszłego roku Legion powraca z 2. sezonem. Stacja FX zdołała stworzyć produkcję opartą o komiks, ale bez sztampowej fabuły, bohaterów i rażących w oczy efektów. Tu wszystko, począwszy od fabuły, poprzez postacie, a na efektach i muzyce kończąc zagrało wyśmienicie. Dalsze losy Davida Hallera będzie można śledzić od 3 kwietnia na kanale FOX.

Deep State (nowość)

Pierwsze oceny wskazują, że to może być bardzo udany powrót do tematyki kryminałów szpiegowskich. Deep State przedstawia losy byłego agenta MI6, który musi powrócić do swojej dawnej roli przy jeszcze jednej sprawie. Zagra go Mark Strong, który jest jednym z najjaśniejszych punktów produkcji. Pierwszy sezon będzie liczyć tylko 8 odcinków, więc można śmiało liczyć na dobrze rozpisaną i składającą się w całość historię. Premiera 5 kwietnia na FOX.

Terror (nowość)

„Terror” opowiada o wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej rozpoczętej w 1845 roku. Wtedy z portów wyruszyły dwa statki: HMS Terror i HMS Erebus, na pokładzie których w sumie znajdowało się ponad 120 członków załogi. Ich zadaniem było odnalezienie Przejścia Północno-Zachodniego. Losy statków były do niedawna nieznane, ponieważ obydwa okręty zaginęły w trakcie rejsu i odnaleziono je dopiero w 2014 i 2016 roku. Jako pierwszego znaleziono HMS Erebus, później natrafiono na HMS Terror – ten ostatni został odnaleziony pod wodą w perfekcyjnym stanie. Jak do tego doszło? Premiera 5 kwietnia na AMC.

Nasza recenzja 2 odcinków Terror.

Zagubieni w kosmosie (nowość)

Netflix postanowił przygotować remake produkcji z lat '60 i ten zapowiada się naprawdę świetnie. Zwiastuny sugerują serię sci-fi dla całej rodziny, w której nie zabraknie elementów z dramatu. Zagubiona w kosmosie rodzina Robinsonów będzie musiała nie tylko zadbać o własne bezpieczeństwo i przyszłość, ale i o relację między sobą. Premiera na Netflix 13 kwietnia.

Westworld - sezon 2

Hit HBO powraca po długiej przerwie. Macie jeszcze trochę czasu na nadrobienie lub powtórzenie sobie pierwszej serii, która wprowadza nas w świat parku Westworld, gdzie czekają na gości nie tylko rozrywki, ale i... no właśnie nie będę tu zbyt dużo przypominał, ponieważ może to być dla kogoś pierwszy raz, kiedy natknął się na ten tytuł (wątpię, ale jednak). Do czego doprowadza stworzenie sztucznej inteligencji? Przekonajcie się jak najszybciej, bo 2. sezon debiutuje już 22 kwietnia.

Opowieść podręcznej - sezon 2

Mroczna opowieść o przyszłości USA, w której kobiety nazywane "podręcznymi" pozbawione są normalnego życia i podlegają decyzjom swoich zarządców. Po Stanach Zjednoczonych nie ma już ślady, wydarzenia mają miejsce w Republice Gileadzkiej, gdzie ustanowione prawo oparto w dużej mierze na Startym Testamencie. Młoda kobieta spróbuje odzyskać utraconą wolność i odnaleźć odebraną jej córkę. "Opowieść podręcznej" to hit serwisu Hulu, który powstał na podstawie książki Margaret Atwood, a w Polsce można oglądać na Showmax - 2. sezon będzie miał premierę 25 kwietnia.

 

 

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu