Polska

Wiemy już, czym Polacy najbardziej się stresują korzystając ze smartfona

Grzegorz Ułan
Wiemy już, czym Polacy najbardziej się stresują korzystając ze smartfona
Reklama

Infinix Mobility udostępnił nam wyniki swojego badania, którego wyniki pokazują, czym rodacy dokładnie kierują się przy wyborze dla siebie właściwego smartfona.

Nie są one może zaskakujące, bo wciąż na pierwszym miejscu Polacy przy kupnie smartfona kierują się przede wszystkim ceną - 41% wskazań, ale już na drugim miejscu wymieniana jest bateria - 33%. Podium zamykają tu aparaty - z nieco mniejszym odsetkiem wskazań na poziomie 30%, a na dalszych miejscach wymieniane są: jakość (22%), pamięć (19%) oraz design (17%).

Reklama

To oczywiście tylko finalne i najważniejsze kryteria, którym kierują się polscy konsumenci, kupując dla siebie smartfona. Jednak, już przy szczegółowych pytaniach o ważne dla nich aspekty w urządzeniu, z którego korzystają, zdecydowana większość badanych wskazuje tu baterię.

Aż trzech na czterech ankietowanych przyznaje, iż stresuje ich możliwość rozładowania się im smartfona, spora część z nich posiłkuje się tu, by tego uniknąć dodatkowym urządzeniem w kieszeni czy torbie, a więc powerbankiem (co czwarty badany). Jednak z pewnością każdy chciałby uniknąć tego dodatkowego balastu, dlatego dla 75% użytkowników smartfonów w Polsce - pojemna i wytrzymała bateria to must-have.

Co ciekawe, pojemna i wytrzymała bateria istotniejsza jest nawet niż szybki internet (70% wskazań), szybkie działanie urządzenia (65%), dużo pamięci operacyjnej i wewnętrznej (po 61%) czy duży i wyraźny wyświetlacz (55%).

Okazuje się też, iż połowie ankietowanych często zdarza się wyłączać funkcje lokalizacji, transmisję danych czy Bluetooth, by oszczędzić energię, a blisko co trzeci z nich często unika korzystania ze smartfona poza domem, jeśli wie, że nie będzie miał możliwości podładowania go w międzyczasie. Dlatego też, zdecydowana większość badanych (80%) jako antidotum wskazuje rozwiązanie tego problemu w opcji szybkiego ładowania baterii.

Badanie przeprowadzono w lipcu 2024 r. metodą CAVI na reprezentatywnej grupie 800 polskich użytkowników i użytkowniczek smartfonów w wieku od 18 do 65 lat.
Źródło: Infinix Mobility
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama