Telekomy

Nowa,- najtańsza na rynku, oferta komórkowa bez limitu z 30 GB

Grzegorz Ułan
Nowa,- najtańsza na rynku, oferta komórkowa bez limitu z 30 GB
4

Do tej pory, najtańsze oferty komórkowe z nielimitowanymi rozmowami komórkowymi, nielimitowanymi wiadomościami SMS/MMS (w kraju i roamingu UE) oraz maksymalnie 20 GB transferu danych w ofercie bez zobowiązania, kosztowały ~ 20 zł miesięcznie. Vectra podnosi poprzeczkę i w tej cenie daje aż 30 GB.

Według najnowszego raportu UKE o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce, średnio zużywamy w smartfonie 260 GB danych rocznie, czyli 21,66 GB miesięcznie.

Dla osób, które zużywają nieco mniej niż ta średnia, doskonale wpisują się tanie oferty komórkowe za ~20 zł miesięcznie, Vectra postanowiła zawalczyć o użytkowników, szukających ofert w tym pułapie cenowym, ale zużywających nieco więcej transferu danych niż średnia krajowa.

Oferta bez limitu w kraju i roamingu UE z 30 GB w Vectra

W nowej ofercie na abonament telefoniczny bez zobowiązania w Vectra, w pakiecie za 19,99 zł miesięcznie, mamy do dyspozycji nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS - w kraju roamingu UE oraz 30 GB transferu danych i aż 10,87 GB transferu danych w roamingu UE (dla przykładu, 10,65 GB w UE dostępne jest w Orange Free na kartę dopiero w pakiecie za 45 zł miesięcznie).

Do tego VoLTE i WiFi Calling, które przyda się teraz na wyjazdach wakacyjnych za granicę, choć w przypadku krajów UE, duża paczka w roamingu w zupełności powinna wystarczyć nawet na tygodniowy urlop.

Jeśli wystarczy Wam 10 GB transferu danych, z tego 7,61 GB w roamingu UE, warto też zainteresować się ofertą za 14,99 zł miesięcznie - to również obecnie najtańsza oferta z taką zawartością obok oferty Fonia Mobile z limitem 21 GB, z tego 4,1 GB w UE za 15 zł miesięcznie.

Oferty bez limitu w kraju i roamingu UE za ~20 zł

Dla porównania zerknijmy na trzy inne oferty w tej cenie, a w szczególności w ich zawartość (bierzemy pod uwagę oferty w tej cenie z pełnym no limit na rozmowy i wiadomości SMS/MMS w kraju i roamingu UE).

Subskrypcja Heyah 01

Zaczynając alfabetycznie od subskrypcji Heyah 01, za miesięczny pakiet z limitem 20 GB transmisji danych w kraju, z czego 4,73 GB w roamingu UE zapłacimy tutaj 19,99 zł.

Oferta na kartę Nju mobile

W Nju na kartę, za nieco mniej, bo za 19 zł miesięcznie, do dyspozycji mamy również 20 GB transferu danych w kraju, w tym 4,5 GB do wykorzystania w roamingu UE.

Abonament z miesięcznym okresem wypowiedzenia Virgin Mobile

W Virgin Mobile mamy pakiet za okrągłe 20 zł miesięcznie, a w nim limit 20 GB transferu danych w kraju, w tym 4,73 GB do wykorzystania w roamingu UE.

Oferty bez limitu w kraju za ~20 zł

Osoby, którym nie jest potrzebny roaming w UE wg RLAH, mogą skorzystać z dużo szerszej propozycji podobnych ofert w cenie ~20 zł miesięcznie. Wymienię tu tylko operatorów wirtualnych takich jak a2mobile (10 GB transferu danych w kraju), CrossMobile (12 GB w kraju, 3,8 GB w roamingu UE, rozmowy i wiadomości tylko w kraju), Klucz Mobile czy Lajt Mobile (10 GB w kraju, korzystanie z roamingu UE +20 zł).

Z kolei z ofert bez nielimitowanych MMS-ów, wymienię jeszcze Lycamobile (25 GB w kraju, w roamingu UE 2,35 GB i 300 minut), Otvarta (21 GB w kraju, 500 minut 2x w roku przez 2 tygodnie w roamingu UE), Premium Mobile (15 GB w kraju) i Telegrosik Mobilny (10 GB w kraju).
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu