Telekomy

Najtańsza oferta komórkowa z dostępem do 5G - zasięg Orange, Play, Plus i T-Mobile

Grzegorz Ułan
Najtańsza oferta komórkowa z dostępem do 5G - zasięg Orange, Play, Plus i T-Mobile
8

Wprawdzie nowa technologia 5G jest jeszcze w naszym kraju, że tak brzydko to nazwę - w powijakach, bo wciąż czekamy na aukcję właściwych pod docelowe 5G częstotliwości, ale już dziś możemy ją przetestować w nieco ograniczonym zakresie u naszych telekomów, a jak testować - to jak najmniejszym kosztem.

Okazuje się, że najmniejszy koszt nie zawsze oznacza ofertę na kartę, dostępne są tańsze abonamenty z dostępem do 5G, a pamiętając, iż zwykle można nawet w trakcie umowy zmienić abonament na wyższy (na przykład z chwilą szerszego udostępnienia 5G w Polsce), warto zacząć od tych najtańszych.

Tradycyjnie sprawdzamy oferty z pełnym no limit na rozmowy i wiadomości SMS/MMS oraz przyzwoitą paczką danych na poziomie minimum 20 GB transferu w miesiącu.

Najtańsza oferta z dostępem do 5G - zasięg Orange

W przypadku zasięgu sieci Orange, jednak to oferta na kartę jest najtańsza, jeśli chodzi o włączony dostęp do 5G. W abonamencie najtańszy jest plan za 60 zł, w Orange Flex - za 80 zł, a w Nju Mobile nie ma takiego w ogóle.

Jest w ofercie na kartę za 39 zł - nielimitowane połączenia komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz 40 GB transferu danych, do tego usługa Social Pass za darmow.

Najtańsza oferta z dostępem do 5G - zasięg Play

W zasięgu sieci Play, dostęp do 5G włączony jest w abonamentach od planu Play SOLO M za 60 zł, z kolei w ofercie na kartę musimy zapłacić za taki dostęp 35 zł. W submarkach Red Bull Mobile, Mobile Vikings nie znajdziemy takiej oferty, u operatorów wirtualnych działających na nadajnikach Play, czyli Vectra czy Vikings Mobile również.

Najtańszy dostęp do 5G w zasięgu sieci Play jest w ofercie właśnie na abonament w UPC za 24,99 zł, który możemy wykupić na 12 miesięcy lub 24 miesiące. W pakiecie mamy pełen no limit na rozmowy i wiadomości w kraju i roamingu UE oraz 25 GB transferu danych w miesiącu.

Najtańsza oferta z dostępem do 5G - zasięg Plus

W zasięgu sieci Plus mamy najwięcej operatorów, jednak aby znaleźć tę najtańszą z dostępem do 5G trzeba się nieco naszukać. Dla przykładu podam operatora Lajt Mobile, który początkowo w każdym planie udostępniał 5G, teraz po zajrzeniu w szczegółowy regulamin widać, iż dostępny jest tylko w dwóch najdroższych planach.

Z kolei we wszystkich planach 5G znajdziemy u innego operatora wirtualnego - Otvarta, i plan spełniający nasze kryteria za 29,99 zł jest najtańszy w zasięgu sieci Plus.

Przebili o 1 grosz i 1 GB submarkę Plush, gdzie za 30 zł skorzystamy z 5G z limitem 30 GB. Z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że w abonamencie Plus najtańszy jest plan za 35 zł, a w ofercie Plus na kartę - za 40 zł miesięcznie.

Najtańsza oferta z dostępem do 5G - zasięg w T-Mobile

Najmniej szukania jest w przypadku zasięgu 5G sieci T-Mobile, submarka tego operatora - Heyah nie ma w ofercie żadnego planu z dostępem do 5G.

W abonamencie T-Mobile za najtańszy abonament z dostępem do 5G - plan T-Mobile S zapłacimy 55 zł miesięcznie, z nielimitowanym rozmowami i wiadomościami oraz limitem transferu danych na poziomie 40 GB.

Jednak najtańszą opcją będzie tu oferta na kartę, podobnie zresztą jak w Orange i w tej samej cenie 39 zł miesięcznie.

Najtańsza oferta komórkowa w zasięgu 4 sieci

Na koniec podsumowanie w tabelce:

Usługi\Operator Orange na kartę UPC - zasięg 5G Play Otvarta - zasięg 5G Plus T-Mobile na kartę
rozmowy komórkowe nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
rozmowy stacjonarne nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
wiadomości SMS nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
wiadomości MMS nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
transfer danych w smartfonie 40 GB 25 GB 31 GB 40 GB
dostęp do 5G tak tak tak tak
abonament 39,00 zł 24,99 zł 29,99 zł 39,00 zł

Tak więc najtańszą ofertą z dostępem do 5G jest abonament w UPC za 24,99 zł. Co ciekawe przed weekendem publikowałem Wam zestawienie z w ogóle najtańszą ofertą komórkową i również najtańszy okazał się inny operator kablowy - Vectra.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu