Ciekawe strony

Najpopularniejsze aukcje z Allegro w nowym polskim serwisie Allehot.pl

Grzegorz Ułan
Najpopularniejsze aukcje z Allegro w nowym polskim serwisie Allehot.pl
3

Decydując się na zakup w serwisie aukcyjnym pierwszą rzeczą, jaką robimy przed takim zakupem, to sprawdzamy historię danego sprzedawcy. Najczęściej spoglądamy na liczbę ofert, komentarze osób, które już skorzystały z danej oferty czy pozostałe jego aukcje. Dziś na wykop.pl zaprezentował się nowy pol...

Decydując się na zakup w serwisie aukcyjnym pierwszą rzeczą, jaką robimy przed takim zakupem, to sprawdzamy historię danego sprzedawcy. Najczęściej spoglądamy na liczbę ofert, komentarze osób, które już skorzystały z danej oferty czy pozostałe jego aukcje. Dziś na wykop.pl zaprezentował się nowy polski serwis - Allehot.pl, który z założenia filtruje najpopularniejsze oferty z danej kategorii z wszystkich aktualnie przeprowadzanych aukcji na Allegro.pl

Podstawowym kryterium, według którego wyniki są prezentowane, to liczba ofert kupna danego przedmiotu.

Twórca tego projektu reklamuje swój serwis, jako narzędzie do wyszukiwania pomysłów na prezent. Tylko czy liczba ofert w poszczególnych kategoriach będzie wystarczającą rekomendacją dla takiego zastosowania?

Spójrzmy na wybrane kategorie.

  • Antyki i Sztuka - cała strona wyników wypełniona akcesoriami do malowania.
  • Fotografia - również same akcesoria, typu karta SD czy akumulatorki+adaptery.
  • Komputery - ani jednego komputera, głównie kody dostępu do serwisów internetowych.
  • Telefony i Akcesoria - doładowania Orange, w promocyjnych cenach.

Ogólnie pomysł fajny może i przydatny we wspomnianym zastosowaniu, jednak wymaga dodatkowej ingerencji w prezentowane wyniki. Nie wiem, może wprowadzenie własnych filtrów, które odrzucą wyniki typu loginy i hasła do serwisów czy doładowania kont w kategorii Telefony.

Co myślicie o tego typu serwisach i jakie funkcje powinny posiadać, by można je było uznać za pomocne przy korzystaniu z serwisów aukcyjnych?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegro