Ciekawe strony

[Aktualizacja] Darmowe ankiety w pięć minut. Sprawdźmy przy okazji z jakich komunikatorów korzystacie

Grzegorz Ułan
[Aktualizacja] Darmowe ankiety w pięć minut. Sprawdźmy przy okazji z jakich komunikatorów korzystacie
13

Serwisów, które udostępniają możliwość tworzenia różnego rodzaju ankiet, jest, nawet w naszym kraju, pod dostatkiem. Darmowe, płatne, ze szczegółowymi raportami, wykresami i innymi dodatkami, również. Czasem jednak zdarza się konieczność szybkiego wygenerowania, takiej ankiety, na zasadzie - proste...

Serwisów, które udostępniają możliwość tworzenia różnego rodzaju ankiet, jest, nawet w naszym kraju, pod dostatkiem. Darmowe, płatne, ze szczegółowymi raportami, wykresami i innymi dodatkami, również. Czasem jednak zdarza się konieczność szybkiego wygenerowania, takiej ankiety, na zasadzie - proste pytania, kilka prostych odpowiedzi. Bez zakładania kont, w przystępnej, prostej formie i wynikami w postaci wykresu procentowego. Z pomocą przychodzi nam właśnie serwis pollly.

Wszystko sprowadza się do zdefiniowania naszego pytania lub zestawu pytań i kilku odpowiedzi. W ten sposób w jednej ankiecie możemy zawrzeć do 10 pytań i do 10 odpowiedzi do każdego z nich. W wynikach wyświetlają się nam statystyki oddzielne dla każdego pytania.

Ja przygotowałem ankietę z jednym pytaniem, odnośnie komunikatorów z jakich korzystacie na co dzień. Sprawdźmy zatem możliwości tego serwisu. Na koniec dnia wkleję w tym miejscu wyniki z Waszych odpowiedzi.

Przepraszam, ale przy generowaniu ucięło mi literę "a" w słowie komunikatora. To można uznać za minus tego serwisu - brak możliwości poprawienia swojej ankiety. Przynajmniej powinien być jakiś krótki czas na edycję w celu sprawdzenia i ewentualne poprawki.

Zapraszam więc do wypełnienia naszej ankiety. Jeżeli korzystacie z więcej niż z jednego z wymienionych komunikatorów, proszę zaznaczcie ten najważniejszy dla Was.

Aktualizacja

Zgodnie z obietnicą zamieszczam wyniki naszej szybkiej ankiety. Stan na godzinę 19 przedstawia się następująco. W głosowaniu oddano 619 głosów. Dziękuje Wszystkim, którzy wzięli udział. Nie jest to znacząca liczba, choć daje potencjalnie ciekawy obraz tego z jakich komunikatorów dziś korzystamy.

Najczęściej wybieranym przez Was komunikatorem został Google Talk. Nie dziwi mnie to zbytnio, sam korzystam:). Pokazuje to tylko jak bardzo wkomponowały się usługi Google w nasze codzienne korzystanie z Internetu. Podobnie zresztą jak w przypadku Facebooka. Zbliżony wynik tego ostatniego do GG świadczy o tym, że odchodzimy od naszego rodzimego komunikatora na rzecz wygodnych rozmów w ramach sieci społecznościowych, z których korzystamy. Multikomunikatory nadal są popularne. Łączymy się z nimi głównie z GG, Jabberem czy Tlenem, rzadziej z tymi, które cieszą się mniejszą popularnością w naszym kraju, wypierając jednocześnie takie komunikatory jak Live Messenger czy stare dobre ICQ. Skype i Adium na zachowawczym poziomie:).

Jeszcze raz dziękuję Wam za udział w naszej ankiecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ankietakomunikatory