Mobile

Najnowsza nawigacja TomTom GO 500 do wygrania na Antyweb! Szukamy testera

Grzegorz Marczak
Najnowsza nawigacja TomTom GO 500 do wygrania na Antyweb! Szukamy testera
14

Nowe nawigacje z serii TomTom GG pojawiły się już w Polsce i z tej okazji mam dla czytelników Antyweb konkurs, w którym za przetestowanie nawigacji zwycięzca dostanie TomTom Go 500 wraz z dodatkową dwudokową ładowarką (bardzo przydatny sprzęt). Miałem przyjemność przetestować TomTom GO 500 na tra...

Nowe nawigacje z serii TomTom GG pojawiły się już w Polsce i z tej okazji mam dla czytelników Antyweb konkurs, w którym za przetestowanie nawigacji zwycięzca dostanie TomTom Go 500 wraz z dodatkową dwudokową ładowarką (bardzo przydatny sprzęt).

Miałem przyjemność przetestować TomTom GO 500 na trasie ok 500 kilometrów z Warszawy na Mazury i z powrotem. Nie będę tutaj wam pisał o zaletach i wadach tej nawigacji, bo to zostawię dla zwycięzcy konkursu (a nie chcę nic sugerować). Wspomnę jedynie, że TomTom 500 jest bardzo dokładny, szybki no i piszczy w tych samych momentach, w których Janosik :).

Jeśli chodzi o samo urządzenie to przede wszystkim ma duży, bo 5 calowy ekran obsługujący gesty. Ekran pojemnościowy, szybko reagujący na dotyk. Samo doładowywanie mapy odbywało się też bez widocznych zacięć czy spowolnień. Jeden przycisk do włączania i wyłączania oraz port na karty mikroSD. W komplecie dostajemy natomiast uchwyt samochodowy zintegrowany z ładowarką. Warto też wspomnieć o preinstalowanej mapie całej Europy (EU 45), dzięki czemu możemy śmigać po całej Europie używając naszej nawigacji.

Co nowego jest w serii TomTom GO?

Mamy nowe interaktywne mapy (dotykowy ekran pozwala za pomocą gestów manewrować mapami itp) z możliwością dynamicznego przełączania widoku 2D/3D.

Zmienił się też dość znacząco interfejs samej nawigacji, gdzie główną rolę odgrywają teraz gesty i dotyk. Po raz pierwszy też do wszystkich nowych modeli zostały dodane usługi Lifetime Traffic i LifeTime Maps.

Te usługi dostarczają informacji o korkach i ruchu w czasie rzeczywistym i są zawsze widoczne na mapach podczas jazdy. W przypadku kiedy na przykład widzimy spowolnienie czy korek na drodze, możemy za pomocą jednego kliknięcia dowiedzieć się więcej, czyli co się dzieje i jak dużo czasu stracimy na tym odcinku.

Mamy też wreszcie 3 miesięczny pakiet na usługę informującą nas o radarach. Mapa radarów jest bardzo dobra, bo jak wspomniałem, pokrywała mi się właściwie w 90% z tym co sygnalizował mi podczas jazdy Janosik.

Jak zdobyć tę nawigację i zostać testerem?

Mam jednak nadzieję, że więcej o tych funkcjach dowiemy się od naszego testera, którego teraz szukamy. I który w nagrodę za test dostanie właśnie TomTomGo 500.

Jak zostać testerem i zdobyć TomTom 500? Wystarczy wypełnić zgłoszenie i dobrze uzasadnić dlaczego to wy powinniście przetestować tę nawigację. Jest to naprawdę dobry sprzęt więc jeśli dużo jeździcie to warto wziąć udział i zgłosić się do testu. Na wasze zgłoszenia czekamy tydzień, czyli do 6 września.

Dodam, że szukamy osoby, która ma prawo jazdy minimum rok i codziennie porusza się samochodem przez co najmniej 30 minut po mieście powyżej 200 tysięcy mieszkańców.

Co dalej jeśli już zostaniesz wybrany na testera? Dostaniecie TomTom 500 na dwu tygodniowe testy. Poprosimy o spisanie wniosków z testów w formie do publikacji na Antyweb aby podzielić się nimi z naszymi Czytelnikami. Nawigacja oczywiście po testach staje się twoją własnością.

Zapraszam do zapoznania się również z pełnym regulaminem zabawy.

Aktualizacja

Miło mi poinformować, że wspólnie z firmą TomTom wybraliśmy testera w naszym konkursie. Osobą która będzie testować najnowszą nawigację tej firmy jest Bartek Krawiec z Krakowa. Skontaktujemy się z Barkiem w celu ustalenia szczegółów testów i mam nadzieję, że niedługo opublikujemy jego recenzję nawigacji TomTom na Antyweb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

tomtom