Android

Najlepszy tablet z Androidem w Chinach? Nokia N1!

Jakub Szczęsny
Najlepszy tablet z Androidem w Chinach? Nokia N1!
17

Dobrze przeczytaliście. Tytuł nie jest wzięty z sufitu - jest efektem corocznej imprezy Sina Technology, która odbywa się w Chinach. W jej trakcie wybierane są najlepsze w swojej klasie urządzenia elektroniczne i warto wspomnieć o tym, iż skądinąd sensacyjny tablet Nokii - N1 otrzymał nagrodę dla na...

Dobrze przeczytaliście. Tytuł nie jest wzięty z sufitu - jest efektem corocznej imprezy Sina Technology, która odbywa się w Chinach. W jej trakcie wybierane są najlepsze w swojej klasie urządzenia elektroniczne i warto wspomnieć o tym, iż skądinąd sensacyjny tablet Nokii - N1 otrzymał nagrodę dla najlepszego tego typu urządzenia z Androidem na pokładzie. W finalnej części konkursu, sprzęt Finów stanął do walki z dziewięcioma innymi propozycjami.

Od 29 grudnia zainteresowani mogli głosować na najlepsze ich zdaniem urządzenia w kilku kategoriach. Głosy publiki były wspomagane osądami jury i stosunek wagi jednych i drugich rozkładał się w układzie 50-50. Do ósmego lutego można było oddać głos na swój ulubiony kawałek technologii - wczoraj okazało się, że i jury i głosującym online najbardziej spodobał się tablet Nokii.

Tablet Nokii z Androidem to pierwsze poważne ucieleśnienie "mokrego snu" niezadowolonych z drogi, którą obrali Finowie po podaniu ręki Microsoftowi. Po tym gigant wziął sobie cały mobilny biznes z Finlandii i (jak niektórzy sądzą) przybił gwóźdź do trumny przeszłej legendy technologii komórkowych - wychodzi jednak na to, że niekoniecznie owa historia musi na tym się skończyć. Niewykluczone, że to może być dopiero początek czegoś naprawdę ciekawego.

Zwłaszcza, że N1 został okrzyknięty najlepszym 8-calowcem dzięki niezdatnej do pobicia cenie (257 dolarów) i najlepszej w swojej klasie wydajności. Ponadto, owe urządzenie odznacza się naprawdę przystępnym designem oraz funkcjami.

Osobiście czekam na początek przyszłego roku i zacieram ręce na kolejne urządzenia od Nokii - wraz w wygaśnięciem w tym terminie umów z Microsoftem, Finowie ponownie będą mogli wkroczyć na rynek smartfonów. I absolutnie pewne jest to, że będą to słuchawki z Androidem na pokładzie.

Grafika: 1, 2

Źródło: NPU

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu